Scénář, který napsali Justin Haythe a Anthony McCarten, naopak nijak originální není.

Tradiční pojetí

Zahrnuje zpěvákovu patnáctiletou kariéru od raketových počátků kapely Queen přes rozluku s Mercurym až po opětovné setkání na monumentálním koncertu ve Wembley Live Aid roku 1985.

Režie se ujal Bryan Singer, podepsaný mj. pod dvěma filmy X-Menů a Valkýrou s Tomem Cruisem. Ani on nehledal nijak mimořádný klíč k zachycení Mercuryho příběhu (jakkoli to u hudebních filmů jde, viz třeba snímek Joanna Sfara Serge Gainsbourg).

Skvělá hudba a Rami Malek

Bohemian Rapsody je tradičně natočený film, jehož jedinými „experimenty“ jsou zpomalené záběry nebo výtvarné efekty. Někde působí zkratkovitě, jinde zdlouhavě to se týká hlavně střední pasáže zbytečně rozebírající téma homosexuality. Přesto je v řadě scén strhující. Může za to pochopitelně hudba legendární kapely, ale hlavně protagonista Rami Malek.

Sedmatřicetiletý Kaliforňan egyptského původu (má ještě dvojče Sami), který sbíral zkušenosti v menších rolích v komedii Noc v muzeu, upírské sáze Stmívání nebo seriálu 24 hodin.

Zrozen pro Freddieho

Jeho obsazení bylo pro film zásadní. Jako by se pro roli Mercuryho narodil. Od první chvíle si diváka získá bezprostředním projevem i nevídaným temperamentem, které mu vydrží až do finále. Jeho brilantnímu výkonu lze věřit vše: rebelství (vůči přísnému otci, rodinným indickým mravům, stereotypům nastaveným producenty), odzbrojující chování, něhu, samotu i excelentní výstupy na scéně.

Jak přiznali producenti, je Mercury ve filmu kombinací tří různých hlasů, některé pasáže však zpívá Malek osobně.

Silné finále

Dobře si herecky vedou i aktéři filmové kapely: Gwilym Lee počínaje a Benem Hardym konče, Lucy Boynton jako Freddieho dočasná partnerka Mary či Tom Hollander v roli manažera Jima Beache. Místy film ulpívá na zbytečných detailech a bolestínských okamžicích kolem AIDS, nicméně finále ve Wembley je patřičně strhující, tam režisér sbírá silné body. Je to dobře vybraný a načasovaný závěr, který příběhu Mercuryho sluší a kde jsou emoce rozhodně namístě.