Už dnes večer je k vidění komedie Na palubu! to Měla to být jednorázová spolu jízda, ale všechno se zkomplikovalo už v Paříži, kde místo očekávaných slečen obsadili sedadla Edouardova auta dva černí hoši - dobrák Chérif a frajírek Félix. Když se navíc během cesty porouchá auto, je jasné, že pro úzkostlivého mamánka za volantem právě začala nečekaná lekce od života.Zvlášť když do idylických kulis divoké řeky a kempu na jihu Francie vstoupí i půvabné dívky.

Ředitel Francouzského institutu Luc Lévy
Nic nenahradí sdílené emoce před filmovým plátnem, říká Luc Lévy

Dvě jména a jeden film. Yann Arthus-Betrand a Anastasija Mikova spojili své síly nad zajímavým dokumentem, jenž se zrodil z touhy ukázat svět očima něžného pohlaví. Jmenuje se prostěŽenaa uvidíte ho v sobotu večer. Jakými fázemi musí žena projít, aby se z malé holčičky stala osmdesátiletá babička? Jaké jsou její sny a čeho se nejvíc bojí? Co ji zraňuje? Co očekává od života a mužů? Jakou roli hrají v jejím životě krása a vzhled? A proč se žen některé národy tolik bojí? Na provokativní otázky odpovídají ženy napříč světem a je věru nad čím přemýšlet.

Filmem pro nedělní večer je Léto 84´ slavného režiséra Francoise Ozona. Kdo neměl šanci v kinech před jejich uzavřením, teď je druhá příležitost. Je věru na co se dívat a co poslouchat. Tragédie první lásky tepe osmdesátkovým hudebním rytmem a záměrně mate scénářem. Má v sobě humor i osudovost a skvělé herecké výkony Félixe Lefebvra a Benjamina Voisina.

Autokina v Česku
Kino a benzín. Filmová podívaná trochu jinak

Všechny filmy najdete na Dafilms.cz, vstupné činí 99 korun a jsou přístupné celou dobu festivalu.