Teď HBO zveřejnila první oficiální snímky z připravovaného seriálu. Jeho děj se odehrává 300 let před událostmi Hry o trůny a vypráví příběh rodu Targaryenů, kam patřila i nám známá Daenerys v podání Emilie Clarke. Draci, kteří měli nedávno první klapku, budou k vidění na HBO a také na streamovací službě HBO Max a HBO GO.

A které postavy v seriálu potkáme? Pro fanjšmekry a příznivce Martinových románů alespoň malá ochutnávka: Emma D‘Arcy si zahraje princeznu Rhaenyru Targaryen, královo prvorozené dítě a dračí jezdkyni s čistou valyrijskou krví. Zdá se, že byla obdařena vším, co si kdy mohla přát, ale to podstatné jí chybí - nenarodila se jako muž.

Dračí jezdci a hadi 

Dále je tu princ Daemon Targaryen v podání Matta Smithe. Mladší bratr krále Viseryse a dědic trůnu. Daemon je nepřekonatelný válečník a jezdec s pravou dračí krví. Říká se však, že kdykoliv se narodí Targaryen, bohové si hodí mincí…

Steve Toussaint vyhrál roli Lorda Corlyse Velaryona, přezdívaného Mořský had. Nejslavnější z námořních dobrodruhů v dějinách Západozemí vybudoval z Velaryonů mocný rod, který je bohatší než Lannisterové a který má největší námořnictvo světa.

 A konečně Alicent Hightower, dcera králova pobočníka Otto Hightowera a nejkrásnější žena v Sedmi královstvích. Má dvorskou grácii i politický talent a tvář herečky Olivii Cooke. Vyrostla v Rudé baště, v blízkosti krále a jeho nejužšího kruhu.


Premiéra za rok

Na seriálu se vedle autora knižní předlohy Martina podílejí jako producent a scénárista Ryan Condal, spoluautorem a režisérem pilotního dílu a dalších epizod je Miguel Sapochnik. Premiéra je plánována na rok 2022.