Setkal se s Frankem Nerem, zahrál si v českých pohádkách. „Nejvíc si ale vážím hraného dokumentu Nickyho rodina o Nicholasi Wintonovi. Ten měl silný náboj. Byli jsme i na předpremiéře v Praze, kde jsme se setkali s Wintonem,“ prozradil učitel z Kunštátu.

Nedávno ho mohli diváci vidět v Drnovicích a Kunštátě v představení Ještě jednou, profesore, kde si zahrál po boku s kolegy ze Zapálené Umělecké Bandy Jany Bočkové roli knížete Bolkonského. „Mám po operaci kolene, vůbec jsem nevěděl, jestli nebudu muset na jeviště o berlích. Takže mi tam přidali hlášku: Má obě nohy, ale jednu špatnou. Asi průstřel kolene,“ prozradil Dostál.

Na základní škole si zahrál psa, jako čerstvý učitel třeba ježidědka. Pak se přidal k souboru místních ochotníků. Že by si mohl zahrát ve filmu ho napadlo, když doprovázel manželku na casting soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Vyzkoušel si reklamy, zahrál si i v pohádkách Peklo s princeznou, Nejkrásnější hádanka a Čertova nevěsta. Zúčastnil se i natáčení čínského snímku. „Třeba jsem přispěl ke zvýšení počtu čínských turistů u nás. Film prý měl v Číně velký úspěch,“ směje se herec z Kunštátu.

Líbila by se mu role v některé z dalších pohádek Zdeňka Trošky, zahrál by si rád i nějakého poloblázna ve stylu filmu Přelet nad kukaččím hnízdem nebo zápornou roli. Milovníci ho nelákají. „Tak kdybych měl hrát milovníka s Angelinou Jolie, to bych samozřejmě bral,“ upozorňuje na výjimku.

Na konci dubna můžou diváci Ladislava Dostála vidět v představeních místních ochotníků v Drnovicích, zájem projevili i v Boskovicích. Těší se i na další filmové role. „Někdo lítá v balónu, já sbírám nevšední zážitky takhle,“ říká Dostál.