Dokument vyvolává rozporuplné reakce. První polovina se nese ve znamení oslav a vyzdvihování osobnosti Steva Jobse. Ve druhé polovině a především v závěru se naopak režisér věnuje i temným stránkám příběhu tohoto génia, který v mnoha ohledech způsobil revoluci. Dokument odsoudili i současní pracovníci Applu, kteří ve společnosti začínali po Jobsově boku. „Nepřesný a záměrně malicherný pohled na mého přítele. Tohle není obraz Steva, kterého jsem znal," uvedl k filmu šéf internetových aplikací a služeb Applu, Eddy Cue.
Dokument je založen na autentických rozhovorech s lidmi, kteří s Jobsem pracovali, či k němu měli blízko. Mezi nimi nechybí například Chrisann Brennanová, která Jobse poznala již na střední škole a je matkou jeho prvního dítěte, dcery Lisy. Prostor dostala také kontroverzní novinářka Yukari Iwatari Kaneová, která napsala knihu Zakletá říše – Apple po smrti Steva Jobse.
Právě ona kritizovala Apple za podmínky, které panují v čínských továrnách, kde se „jablečné" výrobky vyrábějí. Rovněž také upozornila na zvýšený počet sebevražd dělníků, kteří v továrnách pracují. V dokumentu nechybí ani téma prvního Macintoshe, dcery Lisy, Jobsův návrat do Applu, až po přelomový iPod, iPhone a iPad.
Osobně se mi dvouhodinový film líbil, ale mám pocit, že autor se snažil Jobse vykreslit v negativním slova smyslu. Každopádně snímek rozhodně stojí za zhlédnutí, především pak pro fanoušky „jablečného železa". Právě lidem, kteří se o kalifornskou společnost zajímají, může film ukázat další střípky nejen o Stevu Jobsovi, ale i o historii Applu.