„Natáčení probíhá podle plánu, jsme zhruba v jeho polovině," komentoval to producent filmu Viktor Schwarcz ze společnosti Cineart TV Prague. Jedna z největších scén filmu – vernisáž výstavy umělcových fotografií – se natáčela v prostorách bývalé Živnostenské banky v Praze Na Příkopě. Vedle většiny hlavních postav účinkovalo v této scéně na pět desítek komparsistů. Na plac se prý přišel podívat i Jan Saudek, který nostalgicky zavzpomínal na doby, kdy ho jako malého chlapce občas vzal tatínek s sebou do někdejší Živnobanky, kde byl léta zaměstnán.

Filmový příběh se vrací k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny, umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.

„Drama příběhu je okořeněno také humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují," podotkla Pavlásková.

Vedle Rodena se v dalších rolích objeví například Marie Málková, Vilma Cibulková, Václav Neužil, Marika Procházková, Zuzana Vejvodová, Patrik Děrgel, Jenovéfa Boková a Jitka Sedláčková. Film uvede distribuční společnost Bioscop do kin v lednu příštího roku.

Pavlásková vstoupila do české kinematografie autorským filmem Čas sluhů (1989), oceněným Zvláštní cenou v Cannes 1990. Dále získala Grand Prix za debut na MFF v Montrealu 1991, Cenu kritiky na MFF v Moskvě a dalších sedm cen. Následovalo dramatické podobenství Corpus delicti (1991), které získalo Grand Prix v Paříži-Créteile, a po něm televizní sci-fi Nesmluvená setkání (1995) podle románu bratří Strugackých, tragikomedie Čas dluhů (1998) a Bestiář (2007). V roce 2009 realizovala podle scénáře Terezy Boučkové komedii Zemský ráj to napohled, oceněnou na MFF v Moskvě Cenou FIPRESCI, Cenou za nejlepší herecký ženský výkon pro Vilmu Cibulkovou a Cenou asociací ruských filmových klubů za nejlepší film.