Podle zdroje bulvárního deníku stojí za změnou paliva oblíbené Bondovy značky režisér Cary Fukunaga, který je ekologickým nadšencem. Ve filmu se popáté a naposledy objeví v roli nepřemožitelného agenta Daniel Craig, který tentokrát bude řídit vůz za čtvrt milionu liber (7,5 milionu korun) nevypouštějící zdraví škodlivé plyny.

Skleněný pokoj.
Kvalitní obsazení, kostýmy i výprava nejsou vším. Skleněný pokoj je bez života

Auto podle listu nebude postrádat obvyklé technické „hračičky“, s nimiž Bond udivuje okolí či likviduje soky. Film by se měl po několika odkladech začít natáčet v dubnu, kdy štáb zamíří točit exteriéry na jih Itálie.

Ideální vůz

Na první pohled může jít o bláznivý nápad, elektrické vozidlo však může být pro akčního hrdinu ideální. „I když mají elektromobily své zápory jako je cena, dojezd nebo doba nabíjení, mohou být i tak perfektní volbou. Dokáží například mnohem lépe akcelerovat. Zatímco baterie pohání vůz okamžitě, automobily s běžnými motory musí nejprve nastartovat motor, rozhýbat písty a teprve poté se dají do pohybu kola,“ vysvětluje magazín Forbes.

Vůz Rapide E o výkonu 600 koňských sil je podle Forbesu „ideální pro Bondův styl jízdy - prudké zatáčky, klikaté horské cesty, automobilové honičky a nečekané manévry“. Na pronásledování zločinců by si tak agent britské tajné služby pravděpodobně spíše vybral elektrický než benzínový motor.

A pokud jde o cesty na dlouhé vzdálenosti, které mohou pro elektromobily představovat problém, přináší Forbes jednoduché vysvětlení: „Zdá se, že díky zdrojům britské vlády není pro Bonda a Aston Martin žádný problém zajistit si cestu na přívěsu kamionu a do cílové destinace dorazit s plně nabitou baterií. Jak se zdá, Hollywood našel ideálního zákazníka pro elektromobily. S povolením zabíjet.“

Paní kapitánka. Brie Larson v titulní roli nového komiksového dobrodružství má šmrnc.
První z hitů letošních kin je tu. Přichází madame Marvel