Producenti nové bondovky tak chtějí potěšit diváky a zpestřit jim dlouhé čekání na film, jehož premiéru museli kvůli pandemii a zavřeným kinům několikrát odložit. 

Retrospektiva zahrne nezveřejněné záběry z předchozích bondovek s Danielem Craigem, včetně filmů Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall, Spectre a také blížící se novinky Není čas zemřít.

Martha Issová a Václav Neužil
Zátopek je tu. A s ním velká šance pro kina

"Tolik lidí se mnou na všech pěti filmech pracovalo! Mám ve svém srdci každou sekundu těchto příběhů," říká ve speciálu herec.

"Zvláštní obdiv mám hlavně k týmu posledního filmu, který provází tolik překážek. Probouzel jsem se každé ráno s radostí a pokorou, že mohu na tomhle projektu pracovat. Je to pro mě ta největší čest, jaké se mi mohlo během mého života a kariéry dostat."

Odložená premiéra

Craig v dokumentu vzpomíná na přípravy a natáčení, rozmlouvá také s producenty Michaelem G. Wilsonem a Barbarou Broccoli. A kvituje fakt, že vydrželi nápor postcovidové doby a počkali s bondovkou na otevřená kina. 

Ethan Hawke
Křišťálový glóbus pro lásku. Karlovarský festival vyhrál srbský film Strahinja

Speciál bude na televizi k mání až do 7. října, hned druhý den by si diváci měli užít nového Bonda v kině. Osmý říjen je dnem, kdy několikrát odložená premiéra vstoupí v USA na stříbrné plátno.

Evropští diváci, včetně českých, se na film mohou těšit už o týden dříve, 30. září.