Vymeš je doktor s vlastní praxí, kterou provozuje v rodinné vile Krejzových. Dveře u něj v ordinaci se netrhnou, paničky s nejroztodivnějšími zvířaty na něj „najíždějí“, z čehož se raduje spíš jeho maminka Dagmar (Vlasta Peterková), která ho chce oženit.

„V civilním životě nemáte v jeden den v náručí psa, neoperujete kočku, nedržíte na ruce velkou aru a za hodinu zase chameleona nebo nemáte dramatický výstup s klokanem. Moc mě to baví. No, kde bych k tomu jinak přišel?“ komentuje natáčení Jan Šťastný, jemuž prý na place nebylo vždy jen do smíchu.

Tygřík i sklípkan

„Měli jsme tu hrozně roztomilého tygříka, který si chtěl neustále hrát. Byl mazlivý, ale přece jen už měl tlapu větší než já pěst, takže když roztomile hrábne, tak těch pár škrábanců a kousanců umí udělit,“ popisuje herecké úskalí svého veterináře Vymeše a statečně přiznává, že žádný jeho seriálový pacient mu ještě nenahnal strach.

„Ani obrovský sklípkan, který tedy nebyl za odměnu, ale vydržel jsem to. Navíc, jako chlap přece nepřiznám, že se něčeho bojím nebo je mi to nepříjemné. Na to jsem až příliš ješitný,“ doplnil Šťastný, který se před kamerou dále setkává s Vandou Hybnerovou (coby bývalou manželkou Annou) či Pavlou Tomicovou.

Žádná tupá mrcha

V rodinné vile Krejzových se ale kromě veterinární ordinace a pokojů pro velkou rodinu nachází i místní rádio Best, kde je hlavní hvězdou Sabina Borková v podání Kristýny Kociánové.

„Je to trošku mrška. Myslím si, že ve finále není zlý člověk, je to jen její póza. Musím si ji trochu obhájit, protože takovou potvoru hraju poprvé v životě. Není to ale žádná tupá mrcha, je chytrá a využívá ženské zbraně,“ popisuje svoji dokonale upravenou rozhlasovou moderátorku, pro niž herečka čerpala inspiraci ze svého okolí. „Hledala jsem nějaký předobraz a našla jsem ho, ale není to vyloženě na sto procent.“

Dalšími obyvateli rodinné vily jsou svérázný kutil Jan Krejza v podání Václava Postráneckého a vedle už zmíněné Anny i tři další jeho dcery Barbora (Markéta Plánková, v seriálu je provdaná za Filipa Blažka), Cinda (Lucie Polišenská) a Dana (Ivana Korolová).

Krejzovi
Kde: Televize Prima
Kdy: Speciální předpremiéra bude 2. září ve 20.15