Aleš Cibulka mimo jiné připomněl okolnosti, za jakých Šulcová dělala řidičský průkaz. Popsal, jaký respekt budila u mladých kolegů z dabingu, a připomněl její motto, že „život je o sexu, penězích a mindrácích“. Ve smuteční síni k tomu promítali na malou obrazovku fotografie z různých rolí zesnulé.

Na úvod zazněla melodie z filmu Sedm statečných, posléze došlo i na reprodukované písně Sbohem lásko v podání Waldemara Matušky a Peggy z repertoáru Petra Spáleného.

„Jednoduše řečeno, byla to úžasná baba. Loni, když měla pětasedmdesátiny, jsme se domlouvali, jestli bychom něco nepřipravili, ale k tomu už nedošlo. Dokud byla možnost, vídali jsme se,“ řekl při příchodu novinářům Cibulka. Dodal, že jeho oblíbenými filmy s Šulcovou byla Kotva u přívozu a detektivka Panenka, kde hrála vražedkyni tak sugestivně, že se jí jako dítě bál.

Mezi smutečními hosty byli například herci a herečky Lenka Termerová, Václav Kopta, Jaroslav Satoranský, Karel a Hana Heřmánkovi nebo herečka, výtvarnice a spisovatelka Iva Hüttnerová. Na Šulcovou zavzpomínala Olga Želenská-Drápalová, zakladatelka Divadelní společnosti Háta. „Budu na ni vzpomínat láskyplně. Doufám, že bude tam nahoře sedět na obláčku a pokuřovat s mojí maminkou,“ uvedla.

Šulcová zemřela 28. července ve věku 76 let. V posledních letech trpěla zdravotními problémy, těžce nesla také pandemii koronaviru.

Utajený smuteční obřad 

Smuteční obřad provázelo utajení. Konal se v komorní obřadní síni motolského krematoria a kromě pozvaných hostů nikdo neznal přesný začátek. Na oficiální nástěnce bylo v čase posledního rozloučení se Šulcovou uvedeno jméno Kateřina Horáková, ročník 1983. Toto jméno měla hrdinka ztvárněná Šulcovou v komedii S tebou mě baví svět, v roce 1983 měl film premiéru.

Fotogalerie: Herečka Jana Šulcová

V 70. a 80. letech byla pražská rodačka Šulcová populární zejména v televizních seriálech Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní, výraznou úlohu dostala v komedii S tebou mě baví svět, kterou diváci v roce 1998 vybrali za českou filmovou veselohru století. Hrála také ve Spalovači mrtvol nebo ve filmu Fešák Hubert.

Po roce 1989 se před kamerou objevovala jen málo, a to spíš v televizi. Výraznější příležitost jí poskytl režisér Ondřej Trojan ve filmu Občanský průkaz (2010), kde hrála ředitelku školy. A poté také Jan Prušinovský ve filmu Kobry a užovky. V něm ztvárnila alkoholickou matku nezodpovědného Kobry v podání Kryštofa Hádka.

Členkou Městských divadel pražských se Šulcová stala v roce 1969 ještě během studia DAMU. V roce 1992 odešla na volnou nohu. Hostovala například v pražském Divadle Bez zábradlí a spolupracovala s divadelními agenturami. Uplatnila se i v dabingu. Její hlas mohli televizní diváci slyšet v kriminálním seriálu o poručíku Columbovi nebo v sérii o všetečné spisovatelce vyšetřující zločiny To je vražda, napsala.