Pondělní večery budou na Nově patřit premiérovým dílům krimiseriálu Specialisté. Tým kriminalistů pod vedením majora Strouhala v podání Martina Dejdara se bude muset každý týden popasovat se zločiny v kulisách Prahy. V jarní sezoně se diváci mohou v jednotlivých dílech těšit třeba na herce Igora Bareše, Adama Krause, Sašu Rašilova či Jana Révaie.

Nejdrsnější reality show Survivor Česko & Slovensko, ve které proti sobě stojí dva týmy Mao a Azua, už ovládá televizní obrazovky v úterý a v pátek večer. Na to, kdo překoná nejen těžké překážky, ale i sám sebe a odnese si výhru 2,5 milionu, si ještě počkáme. Středečním večerům dominují doku-reality, které nabízejí příběhy z českých domácností ve Výměně manželek i novopečených rodičů a jejich cestě k rodičovství v Malých láskách.

Snímky z natáčení 5. dílu ostravského krimi seriálu České televize Stíny v mlze.
Krimi případy z Ostravy: Vražda Vietnamce na Dubině a dopadení sídlištního gangu

Čtvrteční hlavní vysílací čas momentálně patří novému krimiseriálu Odznak Vysočina, ve kterém není nouze o záhady v krásném prostředí Vysočiny. Během osmi dílů jsou zároveň rozplétány i soukromé životy hlavních postav. Následovat bude nový seriál Chlap, ve kterém úspěšný doktor Ondřej Frank (Tomáš Maštalír) následkem zranění ztratí část paměti. V dalším slotu se diváci mohou těšit na pokračování seriálu Dáma a Král v hlavní roli s Terezou Hofovou a Matějem Hádkem.

V sobotu večer se pobaví celá rodina u úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. Novinky završí v neděli krimiseriál Šéfka v hlavní roli s Kateřinou Winterovou, který není jen o vyšetřování zločinů, ale i o silných osobních příbězích hlavních postav.

Geniální uklízečka

Televize Nova navíc začala natáčet další nový kriminální seriál Mimořádné intelektové nadání v hlavní roli s Tatianou Dykovou. Její Marta je pronikavě inteligentní uklízečka, která se přes svůj disrespekt k uniformám stane součástí vyšetřovacího týmu jako konzultantka a spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) rozplétá komplikované případy vražd. Výměnou za to si však vyžádá pomoc policie.

V první polovině letošního roku uvede i Voyo pětici premiérových původních projektů natočených pod značkou Voyo Originál. Vedle nové sezony legendární Ordinace v růžové zahradě 2, jež odstartuje už 3. února, a třídílné minisérie Guru, která si svou premiéru odbyla v průběhu ledna, to bude komediální seriál Národní házená podle scénáře Michala Suchánka (spolu s Vladimírem Skórkou se podílel i na režii).

All of Us Are Dead
Star Wars, Rod draka a skandály. Co byste letos neměli minout na streamu

Dojde i na rodinné drama Jitřní záře, které se zabývá příběhem rodiny Junkových, žijící alternativním životem na Šumavě. Poté, co rodiče svou dceru pojmenují „nepovoleným“ jménem Jitřní záře, je jim holčička odebrána sociálkou. Po zásahu ombudsmanky se holčička rodině vrátila, ale kauza už si žije vlastním životem. V režii Dana Wlodarczyka uvidíme Jana Plouhara, Petru Bučkovou, Veroniku Žilkovou, Pavla Nového či Pavla Zedníčka.

Další očekávanou novinkou letošního jara na Voyo je třídílná minisérie Iveta, která bude vyprávět příběh zpěvačky Ivety Bartošové. Děj ji sleduje od dětství přes úspěchy na hudebních soutěžích, odchod do Prahy a následnou cestu ke slávě, které dosáhla díky spolupráci se zpěvákem Petrem Sepéšim. Ze dne na den se z obou stávají miláčci národa. Až do chvíle, kdy Petr tragicky zahynul. Ústřední dvojici ztvárnili Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský.