Narozeninový pořad Máme rádi Jardu! odstartuje vysílání jubilejní, desáté řady populární soutěže, a sice v den, kdy se čeští hokejisté utkají na zimní olympiádě v Pekingu se švýcarskou reprezentací, a čtyři dny před Jágrovým životním jubileem.

„15. února 1972 se narodil šikovnej kluk, nejlepší hokejista, kterého kdy starý kontinent měl. A jestli si někdo zaslouží vzdání pocty za to, co udělal pro minimálně tři generace, je to Jarda. Navíc v den, kdy se to bude vysílat, budeme hrát se Švýcarskem na Olympijských hrách v Pekingu. Bude tady vládnout hokejová euforie, a jestli je někdo jejím hlavním spouštěčem, je to on. Měl jsem jenom obrovský strach, jestli to ode mne vezme. Tak jsem velmi opatrně našlapoval, postupně jsem mu říkal, co všechno budeme dělat, až nakonec řekl, že ano. Někdo, komu se klaní celý hokejový svět, vezme svůj volný čas, kterého má málo, a jde sem. To je skvělé,“ prozradil okolnosti vzniku pořadu Libor Bouček, moderátor, autor scénáře a otec myšlenky vzniku speciálu.

Dělat Jágrovi kapitána není jen tak

Hlavní hvězdou pořadu bude pochopitelně oslavenec, který se před začátkem soutěžního klání netajil nervozitou.

„Měl jsem trošičku obavy, nevěděl jsem, co od toho očekávat a jak se to pojme. Ale musím říct, že Libor a štáb to udělali výborně. Udělali mi krásné přivítání, takhle už mě na stadionech nevítají. Byl jsem mile překvapený, dojalo mě to. Myslím si, že všichni, kdo tu byli, si to užili, a věřím, že i televizní diváci si to užijí, protože to bylo docela napínavé,“ zhodnotil svoji televizní narozeninovou oslavu Jaromír Jágr.

Kamila Janovičová v pohádce Tajemství staré bambitky 2
Kamila Janovičová: Od první Bambitky jsem hrála v pohádce jen jednou. Záporáka

A ta bude skutečně napínavá do poslední chvíle a zábavná od první minuty. Libor Bouček totiž Jaromíru Jágrovi do soutěžního týmu vsadil jeho bývalé partnerky Ivu Kubelkovou a Innu Puhajkovou a jako kapitána zvolil Jakuba Prachaře.

„Obsazení týmu mě nepřekvapilo, je dobře vymyšlené. No tak co, chybí nám v sestavě Andrea Verešová, Lucie Borhyová, Nikol Lenertová a Veronika Kopřivová, ale bylo to úžasné, všichni jsme se výborně bavili. Jarda potvrdil, co vím už dávno, že je neuvěřitelně vtipný,“ prozradila Kubelková. 

Na natáčení se pečlivě připravila. „Trošku jsem si ho vygooglila, když jsem sem jela. Jestli se budou otázky týkat Jardy, budu vědět, co bylo před dvaceti lety, ale od té doby už nejsem tak v obraze,“ smála se.

To Inna Puhajková má znalosti o Jágrovi čerstvější. „Musím říct, že jsem před začátkem byla lehce nervózní, ale ve finále mě ta atmosféra strhla. Přáli jsme si zvítězit, výhrou byly bábovky. Že je má rád, jsem věděla, tušila jsem, že to platí dodnes, on je v tomhle směru nenáročný,“ dodala.

Ivan Jonák (vlevo); herec Michal Novotný
Devadesátky: Kdo jsou hlavní hybatelé divoké éry a kdo je v seriálu hraje

S trémou se při natáčení nepotýkala jako jediná. „Už normálně nebývám nervózní, ale když se na mě Jaromír podíval těma upřímnýma očima, že mu dneska dělám kapitána, tak se mi udělalo trošku zle,“ svěřil se ostřílený kapitán Jakub Prachař.

Soupeři z řad sportovních legend

Proti týmu Jaromíra Jágra a jeho ex se pod vedením kapitána Vojty Kotka postaví Jaromírovi přátelé, tenista Radek Štěpánek, hokejista Jan Hlaváč a lyžařka Kateřina Neumannová, která slaví narozeniny ve stejný den jako Jaromír.

„My jsme spolu mnohdy trávili narozeniny na olympiádách, já jsem slavit mohla, protože jsem měla tou dobou už po závodech, ale hokejistům se turnaj teprve rozjížděl, takže jsme to spláchli nějakou esemeskou. Žádná velká společná akce neproběhla, tak čekám, že Jarda jednou s tím hokejem skončí a budeme to moci napravit,“ uvažuje Neumannová, která je o rok mladší než Jágr.