"Vzpomínám na to s láskou. Bylo to strašně hezké," řekl Krampol a dodal, že nadaboval 29 jeho rolí. Nejraději má filmy Zvíře a Veselé Velikonoce. Dnes lituje, že se s francouzským hercem nesetkal osobně. "Už to jednou bylo skoro hotové, ale (Belmondo) onemocněl a nic z toho nebylo," dodal.

"Navždy zůstane Mužem z Acapulca. Jean-Paul Belmondo byl národním klenotem, plný elegance a výbuchů smíchu, s hlasitým projevem a mrštným tělem, úžasným hrdinou a známou figurou, neúnavný odvážlivec a kouzelník se slovy. Nacházíme v něm sami sebe,“ napsal na twitteru francouzský prezident Emmanuel Macron.

Jean-Paul Belmondo
Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen

"Jean-Paul Belmondo si dokázal s Francouzkami a Francouzi vytvořit jedinečný vztah, jak pro role, které představoval pro režiséry nové vlny, tak skrze filmy, (…) jež mu přinesly velký úspěch," uvedl Macronův předchůdce François Hollande.

"Absolutně zničený" je z Belmondova odchodu i francouzský herec Alain Delon. "Teď se pokusím vydržet, abych za pět hodin neudělal to samé … Ale vězte, že by to nebylo špatné, kdybychom odešli společně," sdělil 85letý Delon serveru CNews.

Na svého hereckého kolegu zavzpomínala podle listu La Repubblica i italská herečka Claudia Cardinalová, která s ním hrála ve snímku z roku 1962 Cartouche. Belmondo podle ní byl "usměvavý, jásavá duše, troufalý a bezelstný".

Člověk s obrovským srdcem

"Byl mnohem složitější bytostí, než si možná myslíte. Měl smysl pro tragédii. (…) Byl člověkem s obrovským srdcem, se vkusem a radostí ze života," uvedl režisér Philippe Labro, který s Belmondem několikrát spolupracoval.

"Úžasný, hvězdný, talentovaný … tak francouzský," napsal expremiér Manuel Valls. Za "novou ránu pro národ" odchod herce označil někdejší ministerský předseda Jean-Pierre Raffarin.

"Roland Garros se stal sirotkem jednoho z jeho nejoddanějších milovníků," napsali organizátoři známého tenisového turnaje, který si Belmondo z hlediště nechal málokdy ujít. Své sbohem herci věnovala i Francouzská cizinecká legie - Belmondo člena těchto elitních jednotek ztvárnil ve filmu Mrchožrouti z roku 1984.

Jean-Paul Belmondo.
Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let

"Vždycky jsem si myslel, že v den mé smrti o mě budou lidé mluvit, ale pak se budou věnovat něčemu jinému," citoval Belmonda na twitteru pařížský hasičský sbor. "Dokažme, že se pan Belmondo mýlil," napsali hasiči. Hercovu památku uctila i starostka francouzské metropole Anne Hidalgová. "Děkujeme za ty krásné vzpomínky, které utvářely tolik generací," uvedla starostka.