V příspěvku na Instagramu, kde sdílel selfie, na níž jsou patrné četné modřiny v obličeji, Jeremy Renner napsal: „Děkuji vám všem za milá slova. Jsem teď příliš rozhozený, než abych mohl psát. Ale posílám vám všem spoustu lásky.“

Rennerova agentka Samantha Mastová ještě předtím sdělila další podrobnosti k nehodě, kvůli níž známý herec skončil v nemocnici. Podle ní se zranil poblíž svého domu v americké Nevadě. „Odklízel sníh ze soukromé příjezdové cesty ke svému sídlu, aby členové jeho rodiny mohli odjet poté, co společně oslavili svátky,“ uvedla.

Fanouškům Rennera pak v úterý večer agentka poskytla další informace o jeho stavu. „Jeremy dělá pokroky, je při vědomí, mluví a má dobrou náladu. I nadále však zůstává na jednotce intenzivní péče v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Je ohromen projevy lásky a podpory. Rodina vás prosí, abyste na něj i nadále mysleli, zatímco se bude léčit v kruhu svých blízkých,“ sdělila Mastová.

Herce přejel jeho pluh

Představitele postavy Hawkeye ze slavných Avengers v neděli krátce před devátou ráno podle posledních dostupných informací zranil jeho vlastní sněžný pluh. Šerif okresu Washoe Darin Balaam v úterý na tiskové konferenci informoval, že stroj bez řidiče se začal sám od sebe rozjíždět a Rennera, který se ho snažil zastavit, přejel.

Dostat se ke zraněnému muži následně nebylo jednoduché. Dálnice Mount Rose Highway, k níž Rennerova příjezdová cesta patří, byla totiž zasypána sněhem. Podle Balaama na ní navíc stála opuštěná auta, kolem kterých bylo obtížné manévrovat.

„První jednotka oddělení šerifa dorazila na místo v 9:30 a záchranná služba ihned začala poskytovat Rennerovi pomoc,“ upřesnil Balaam. Doplnil také, že herec při nehodě nejspíš nebyl pod vlivem alkoholu a celou událost označil tragickou nehodu.

Rennerova mluvčí již dříve sdělila CNN, že utrpěl poranění hrudníku a blíže neurčená ortopedická zranění. Zdroj blízký herci dále informoval, že Renner už podstoupil dvě operace.