Několik scén jeho nového filmu Vlny, které se natáčely v budově Českého rozhlasu v Plzni, bylo hotových. „Tenhle projekt jsem chtěl zrealizovat už od roku 2009. Dostal jsem to vlastně za trest na vysoké škole, kde jsem neměl dost účastí na přednáškách a hrozilo, že nedostanu zápočet,“ směje se Jiří Mádl.

Herec Tomáš Töpfer
Kriegel vyhrál. Ostatní řešili hlavně své výhody, říká herec Tomáš Töpfer

„Dostal jsem tehdy za úkol přečíst tlustou knihu Od mikrofonu k posluchačům autorky Evy Ješutové a tam jsem našel tu osudovou kapitolu. Je v ní scéna s jakýmsi Rostislavem Běhalem v kanceláři u tehdejšího ministra kultury a informací Karla Hoffmanna. Ta scéna je strašně silná a především kvůli ní jsem se rozhodl ten příběh natočit,“ doplňuje už s vážnější tváří režisér.

Přípravy na natáčení trvaly několik let. V kinech se má nový film objevit příští rok.

Dobové drama z konce 60. let minulého století je inspirováno skutečným příběhem skupiny korespondentů mezinárodní redakce Československého rozhlasu. Proto se převážně natáčelo v budovách dnešního Českého rozhlasu včetně té plzeňské.

Ideální lokace 

„Na tuhle plzeňskou budovu jsem dostal tip od Karla Sedláčka, který zde v roce 1968 pracoval jako redaktor. S jeho synem jsem shodou okolností seděl čtyři roky v lavici na gymnáziu. Spojil jsem se s ním a on, že se musíme podívat do Plzně, protože ta budova je zajímavá a navíc v zachovalém stavu. Je to pro náš film ideální lokace,“ prozradil Deníku architekt filmu Petr Kunc.

Jeho slova později potvrzuje i Jiří Mádl: „Je to unikát. Budova je postavená přímo pro rozhlas a je to znát. Tomu příběhu naprosto vyhovuje.“

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

V hlavní roli se ve filmu objeví Vojtěch Vodochodský, v dalších pak Igor Bareš, Stanislav Majer, Táňa Paulhofová, Martin Hofmann nebo Vojtěch Kotek.