Jmenuje se IN.2 Films a sídlo má v Londýně. Poté, co se kvůli obvinění své exmanželky Amber Heard, jež ho nařkla z domácího násilí, a mediálnímu tlaku stáhl do ústraní, hodlá se nyní zaměřit více na produkci. „Chci hledat v Evropě zajímavé talenty a látky, dát prostor těm, kterým chybí větší svoboda ve filmové práci,“ nechal se slyšet „Pirát z Karibiku“.

Herečka Veronika Žilková jako průvodkyně cyklem Křížem krážem Izraelem
Veronika Žilková slaví šedesátku. Okouzlila jako Adina i Růženka

Jak uvedl web Cineuropa.org, oznámil herec na nedávném festivalu v San Sebastianu, že první projekty natočí se španělskou společností A Contracorriente Films. Ta přivedla do kin například snímky Nedotknutelní, Stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Otec s Anthony Hopkinsem.

Snad mi to dovolí… 

„Dlouhé roky, co pracuji v Hollywoodu, jsem se snažil tamním producentům vysvětlit, že ne každý film musí být komerční pecka. Proto bych rád v Evropě podpořil filmové a televizní projekty typu Minimata. Komornější a tematicky blíž lidem a přírodě,“ prohlásil Depp na adresu filmu, který uvedl také v Karlových Varech a který vypráví o americkém fotografovi, jenž vyslal do světa šokující snímky lidí z japonského pobřeží, trpící rtutí vypouštěné z místní továrny.

Vladimír Opletal
Český film zasáhla smutná zpráva: Zemřel známý kameraman Vladimír Opletal

„Chci kombinovat evropskou citlivost s americkou přístupností,“ podotkl ke způsobu vyprávění příběhů, jež chystá.

Zda si v nových projektech také zahraje, nechal Johnny Depp otevřené. „Pokud nějaký režisér nebo autor usoudí, že bych měl v příběhu figurovat, tak budu moc rád. Tedy, pokud mi to kolegové producenti dovolí,“ dotkl se s jemnou ironií toho, že byl loni kvůli kauze s exmanželkou vyřazen z pokračování hollywoodské série Fantastická zvířata.