Stalo se tak v Erbovním sále Státního hradu a zámku Horšovský Týn a oceněným byl Jiří Chalupa, dramaturg, scénárista a dlouholetý moderátor známého pořadu Studio Kamarád. Ten se v současnosti věnuje dramaturgii a scenáristice v České televizi, kde se zaměřuje převážně na tvorbu pro děti.

„Každý rok je tato událost průběhem prakticky stejná – úvod, sbor, hosté… ale zároveň je vždy něčím originální. Třeba letošní předání krásně oživila scénka, kterou si připravila Základní škola Horšovský Týn," popsala slavnostní setkání s Jiřím Chalupou festivalová reportérka Barbora Nyklesová. Hlavními hosty, kteří přišli Jiřímu Chalupovi pogratulovat k převzetí ocenění, byla jeho dcera s rodinou, dále jeho dlouholetí přátelé manželé Topinkovi, herec Jan Přeučil s manželkou herečkou Evou Hruškovou, dramaturg České televize Miloš Zvěřina, kreativní producentka pro dětskou a vzdělávací tvorbu Barbara Johnsonová, režisér Václav Chaloupek a herec a moderátor Petr Jančařík.

„Příchod hostů je moje nejoblíbenější část," říká festivalová reportérka. „Líbí se mi, jak je oceňovaný – letos pan Chalupa – překvapen, když vidí, kolik lidí za ním přijelo. Pan Chalupa si několikrát neodpustil poznámku, že když už hosté zaplatili i vstupné, měl by udělat alespoň stojku na hlavě," dodala s tím, že po příchodu hostů následovala beseda.

„Atmosféra byla skvělá, velmi uvolněná a pan Chalupa mi byl opravdu sympatický. Působil na mě dojmem inteligentního, velmi schopného, ale skromného člověka, který ví, co dělá. Tak tedy gratuluji k ocenění a děkuji za vaše pohádky," zakončila Barbora Nyklesová.

Druhou osobností, která na zámku převezme Zlatou rafičku (dnes v 17 hodin), je legendární český herec Stanislav Zindulka, který ztvárnil řadu divadelních, filmových a také seriálových rolí, například v seriálech Bylo nás pět nebo Vlak dětství a naděje.