Celovečerní dokument přináší intimní pohled na život Karla Gotta, jaký se dosud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Do českých kin vstoupí film 15. října. Vznikal v průběhu jednoho roku, režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová zachytila svého aktéra v zákulisí koncertů, při setkání s fanoušky doma i v Hamburgu, s rodinou v pražském domě nebo na chalupě, kde trávil dětství. Najdeme tu i záběry z míst, která sehrála v jeho životě důležitou roli.

Lidé přicházeli ke hrobu zpěváka Karla Gotta den před jeho výročím narození na pražský hřbitov Malvazinky.
K hrobu Karla Gotta opět míří fanoušci. Babiš na mistra vzpomene písněmi

„Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ komentoval natáčení zpěvák.

Zdroj: Youtube

Během práce na filmu vzniko množství unikátních záběrů, více, než se do celovečerního filmu vejde. Samotný sestřih proto trval režisérce půl roku. „První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na chvíle ve studiu Špátová. „Musely jsme se střihačkou Šárkou Sklenářovou zkracovat, až jsme došli k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly a film měl stále přes dvě hodiny.“ Mnoha sekvencí prý filmařka lituje. „Často jsme neměli daleko k slzám,“ dodává s tím, že ale chtěla dodržet přání hlavního aktéra. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal jí během natáčení Karel Gott. 

Herečka Naya Riverová (na archivním snímku z 23. února 2016).
Hvězda seriálu Glee je po smrti. Policie našla tělo utonulé Nayi Riverové