Milovníci přírody ocení nizozemský film Zoo, který v amsterodamské Zoo Artis zkoumá hravým způsobem podobnost člověka se zvířaty. Je ideální pro děti od šesti let. Za pozornost stojí i Pátá loď Ivety Grofové o dětech hledajících cestu mezi pohádkou a drsnou realitou, kterou přivítají také rodiče. Oddechovou retro podívanou pro celou rodinu je dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

Filmy je možné zaplatit jednotlivě (135 Kč měsíčně), pro ty, kteří by chtěli neomezený přístup, je tu pak roční předplatné, které dafilms.cz s ohledem na momentální situaci nabízí až do neděle 15. března se 40% slevou za 799 Kč.

Dokumenty z festivalu Jeden svět

K vidění budou i ceněné dokumenty z festivalu Jeden svět, který byl nucen jako řada dalších ukončit předčasně svůj provoz. Například makedonská elegie Země medu o jedné z posledních včelařek v makedonských horách, nebo strhující drama ze syrského Aleppa Pro Samu, které má na kontě řadu mezinárodních cen včetně nominace na Oscara.

Festivaloví dramaturgové připravili ve spolupráci s portálem DAFilms.cz exkluzivní online premiéru obou titulů, které jsou k vidění ode dneška do 19. března. Do online distribuce (neomezené) vstoupí také jeden z divácky nejúspěšnějších titulů Artcamu, v Cannes a na dalších festivalech oceněná romance Portrét dívky v plamenech, jež je ke stažení a vidění na portálu Aerovod.cz už od včerejška.