Předchozí
1 z 8
Další

Duna: Část druhá (Timothée Chalamet)Duna: Část druhá (Timothée Chalamet)Zdroj: se svolením Vertical Ent.

Duna: Část druhá

od 29. února

Nová velkolepá adaptace Herbertovy sci-fi Duna pokračuje. Fanoušci, které loni zklamalo odložení premiéry druhé části Villeneuveho opusu, se mohou těšit na konec února. Vrátíme se na pouštní planetu Arrakis, k Paulu Atreidovi, jenž se nyní připojí k Fremenům, aby byl silnější v boji proti spiklencům. Také ale bude muset volit mezi svým srdcem a posláním „vyvoleného“. V hlavní roli znovu potkáme Timothée Chalameta.

První díl Duny měl pozvolný rozjezd a spíše načrtl postavy a klíčová témata, uvidíme, jak si povede tento 120milionový snímek. Zda se u Warnerů rozhodnou i pro třetí část, v níž chce režisér převést na plátno knihu Spasitel Duny, zůstává otázkou. Bezpochyby rozhodnou tržby aktuálního filmu.

Zdroj: Youtube

Zóna zájmuZóna zájmuZdroj: se svolením Aerofilms

Zóna zájmu

od 15. února

Na první pohled běžná německá rodinka. Možná trochu přísnější výchova dětí a přespříliš čistá domácnost, kolem domu ale kvetoucí zahrada a úhledné cestičky vábící k dětským hrátkám. Zamrazí až ve chvíli, kdy vám dojde, že za zdí kouří komíny spaloven a sem tam zní střelba. Jsme totiž v Osvětimi a v těsné blízkosti zdejšího tábora si manželé Hössovi budují svou představu o vysněném domově. To, co se odehrává za zdí, je ruší jen trochu, jinak jdou za svým cílem…

Jonathan Glazer nabízí v brilantním mrazivém dramatu (na motivy románu Martina Amise) jiný, originální pohled na holocaust. Nebude vám z něj lehko, ale určitě stojí za vidění.

Zdroj: Youtube

SuchoSuchoZdroj: se svolením Bontonfilmu

Sucho

od 15. února

Dva extrémní přístupy k životu a spletité mezigenerační vztahy dvou rodin na pozadí vyprahlé krajiny. To je nový film Bohdana Slámy (Štěstí, Venkovský učitel, Krajina ve stínu), který se v něm vrací ke svému celoživotnímu tématu – mikrokosmu rodinných vztahů a společenským proměnám na vesnici.

Držitel několika Českých lvů čerpá z prostředí, kde sám už léta žije a pozoruje lidi kolem sebe. Ve filmu Sucho nahlíží do života dvou dominantních otců, do jejichž sousedských sporů a odlišných životních způsobů vstoupí láska vlastních dětí. Otce si zahráli Martin Pechlát a Marek Daniel, hudbu k filmu složil Jakub Kudláč.

Zdroj: Youtube

Jeden životJeden životZdroj: se svolením Vertical Ent.

Jeden život

od 1. února

669. Přesně tolik židovských dětí zachránil jediný Brit - Nicholas Winton. Jeho jméno u nás není neznámé, ve dvou dokumentech a jednom hraném filmu ho představil už Matěj Mináč. Teď se k němu vrací i britský životopisný film Jamese Hawese, který se natáčel v řadě českých lokací, mimo jiné v Praze a Liberci. Winton se v něm ohlíží za svou minulostí, kdy odvážně organizoval převoz židovských dětí z Němci okupovaného Československa a sháněl jim britské adoptivní rodiny. Hrdinu si ve filmu nominovaném na Oscara zahráli dva herci: Johnny Flynn a Anthony Hopkins.

Slavnostní premiéry v pražské Lucerně se koncem minulého týdne zúčastnilo i několik dosud žijících zachráněných dětí a byla to velmi emotivní chvíle.

Zdroj: Youtube

Případ GoldmanPřípad GoldmanZdroj: se svolením Artcam

Případ Goldman

od 22. února

Paříž, listopad 1975. Odvolací slyšení krajně levicového židovského aktivisty Pierra Goldmana. Muž, odsouzený k doživotnímu vězení za čtyři ozbrojené loupeže s následkem smrti dvou žen, odmítá obvinění z vraždy. Masivně sledovaný soudní proces udělá z Goldmana romantickou postavu a hrdinu intelektuální levice. Režisér Cédric Kahn zachycuje ve svém strhujícím dramatu (inspirovaném reálnou kauzou) psychopatologický portrét militantního revolucionáře i společnosti zmítané novodobým rasismem a nespravedlností aktuálními i dnes. Svou zanícenou řečí byl ve své době Goldman schopen strhnout i leckteré známé osobnosti, v řadách jeho příznivců stanula například herečka Simone Signoretová.

Zdroj: Youtube

Manželé StodoloviManželé StodoloviZdroj: se svolením Artcam

Manželé Stodolovi

od 29. února

Objevili a otevřeli v sobě manipulaci, násilí i vraždy - a přesto je systém nezastavil. Řeč je o manželích Stodolových, kteří začínali jako romantický pár a skončili jako obávaní vrazi osamělých seniorů. Debutující režisér Petr Hátle natočil snímek jako temný milostný příběh inspirovaný jejich životy i činy, které se odehrávaly v letech 2001-2002.

„Byla to čirá náhoda, že je policie dopadla. Mohli vraždit klidně dál a nikdo by si toho nejspíše nevšiml,“ podotýká na adresu svých antihrdinů. Jaroslava a Danu Stodolovy, jejichž vraždy úzce souvisely s povahou jejich vztahu a vzájemné manipulace, hrají Jan Hájek a Lucie Žáčková.

Zdroj: Youtube

Darkland: NávratDarkland: NávratZdroj: se svolením Film Europe

Darkland: Návrat

od 29. února

Seveřani opět potvrzují, že temné akční thrillery umí jako málokdo. Zaid je po sedmi letech propuštěn z vězení - výměnou za tajnou spolupráci s policií a šancí vídat se se synem, který se mu za dobu věznění odcizil. Skloubit práci muže infiltrovaného do násilnického gangu s osobním životem je však čím dál těžší a nebezpečnější. Zvlášť když Zaidova práce může být ohrožením i pro jeho synka. Ustojí drsný hrdina z Darklandu svou misi? Pokračování populárního dánského thrilleru bylo v předpremiéře k vidění na nedávném festivalu Scandi. V zajetí „temné země“ znovu exceluje Dar Salim.

Zdroj: Youtube

Matka v trapuMatka v trapuZdroj: se svolením Falconu

Matka v trapu

od 22. února

Český snímek o ženském přátelství, důvěře, ale také o tom, jak vzniká krize v manželství. Protože mezi námi žijí muži, kteří se příliš spoléhají na své partnerky. A ženy, které si myslí, že všechno zvládají. Ale nezvládají. Příběh o vážných věcech nahlížených s humorem napsala autorka muzikálu Biograf láska Uljana Donátová, režie hořké komedie pro ženy i muže se ujala Hana Hendrychová (Můj příběh).

V hlavní ženské roli uvidíme Petru Hřebíčkovou, vedle ní mimo jiné Jaroslava Plesla, Lenku Vlasákovou nebo Martina Pechláta.

Zdroj: Youtube