„Pořád mám ještě bolesti. Ruku pomalinku rozcvičuju, ale zapálit si dýmku mi ještě dělá potíže,“ pronesl smutně Klein.

Na place před cukrárnou, kterou filmaři „uměle“ vytvořili nedaleko Kavčích hor, se už mezitím objevila Veronika Žilková coby její majitelka Radka Sladká v doprovodu své seriálové dcerky. Poté, co spolu vystoupí z auta, jim zkříží cestu Iva Janžurová: „Asi si na mě nepamatujete,“ snaží se vloudit do jejich přízně. Jako důchodkyně Bláža Kohoutová se totiž neumí sžít se samotou. Její rodina právě odcestovala na dlouhodobý pobyt do USA a Bláža, zvyklá se starat o všechno a o všechny, najednou neví, co si počít.

Správně se dovtípila, že Radka Sladká má s vedením „rodinného podniku“ potíže. Stará se totiž o čtyři děti – malou i dospívající, právě zamilovanou dceru a o dva rošťáky fotbalisty. Manžela Františka v podání Jana Hrušínského zajímá jenom středověk. Kvalita služeb i zákusků v cukrárně je na tom tím pádem nevalně. Situaci je třeba napravit, umane si Bláža. Svou energií a elánem strhne k aktivitě i své kamarádky Danu (Naďa Konvalinková) a Olgu (Jana Štěpánková). Všechny sehrají v osudech rodiny Sladkých zásadní role.

„K účasti v tomto seriálu jsem se nenechala vůbec přemlouvat. Rozhodující pro mě bylo, že vznikne pod vedením Dušana Kleina, s nímž je při natáčení vždycky laskavo a milo. Taky se mi moc líbil scénář,“ uvedla Konvalinková coby Dana, která už kdysi s Blážou v jedné cukrárně pracovala.

„Jsem známá tím, že dělám nejlepší rakvičky v celé Praze. Za vařilku a kuchtilku jsem i doma. A jako jediná ze tří dam mám přítele. Samozřejmě, že jsou s ním trampoty, jako s každým chlapem. Ale snažím se a starám se o něj.“

Optimismus pro starší generaci

„Až moc, ani si to nezaslouží,“ prohlásila Jana Štěpánková alias Olga, která naopak kuchařským uměním nevládne. „Sem tam vypomůžu se Sladkovic kluky. Ale hlavně, podaří se mi něco, co jsem chtěla provést už dávno. Uspořádám in memoriam pro svého muže výtvarníka výstavu – jako poděkování za to, že mu byla léta letoucí odpírána. Získám tím peníze, kterými budu prospěšná jiným lidem,“ prozradila o své postavě Štěpánková.

Režisér Klein hodlá seriálem udělat radost především starší generaci diváků. „I oni mají zajímavý život a zdaleka jim nekončí. Prostřednictvím našich ‚tří sudiček‘, jejichž představitelek si nesmírně vážím a velmi se těším na spolupráci s nimi, jim chceme dodat na optimismu. Ukázat, že chuť někomu pomáhat je může zbavit samoty,“ dodal Klein. Natáčení Cukrárny by mělo skončit na jaře příštího roku. Ve vysílání se pak objeví na podzim.