Právě posledně zmíněná herečka ztvární v seriálu Radku Sladkou, majitelku malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti – dospívající zamilovanou dceru Ivu (Petra Tenorová), dva malé rošťáky fotbalisty (Gerron Steward a Matyáš Valenta), malou holčičku Adélku (Veronika Divišová) a k tomu navrch manžela Františka (Jan Hrušínský), jehož však zajímá jenom středověk. Starostí má se všemi až nad hlavu, neví, kam dřív skočit. A cukrárnu, zdá se, bude muset pronajmout. Naštěstí se jí ale do přízně „vloudí“ roztomilá důchodkyně Bláža (Iva Janžurová), která Radčin podnik postaví s pomocí svých aktivních přítelkyň – Dany a Olgy – na nohy.

Kvituji snahu dát příležitost starším herečkám

„Za postavu Bláži jsem velice vděčná. Když mi ji režisér Klein nabídl, což bylo tři čtvrtě roku před samotným natáčením, s radostí jsem kývla. Po přečtení scénáře jsem zjistila, že Bláža má v tom příběhu pěkné pole působnosti. A navíc velice kvituju snahu tvůrců dát příležitost v seriálu starším herečkám,“ uvedla Janžurová – a ve stejném duchu hovořila i Jana Štěpánková.

V Česku se zapomíná na lidi po čtyřicítce

Z jejich pohledu „teprve“ čerstvá devětačtyřicátnice Žilková dodala: „Jako by se v této zemi zapomínalo na lidi po čtyřicítce – ze všech stran na nás útočí jen mladá krásná děvčata. Proto si velmi cením toho, že se Česká televize vrhla do generačně posunutého projektu, který není o sexbombách, ale ukazuje na ryzí přátelství obyčejných lidí – na něco, o čem dnešní seriály vůbec nejsou,“ řekla Žilková. Na tom, že ono přátelství panovalo i při natáčení, se shodli všichni zúčastnění. „Stala se z nás jedna rodina. Byli jsme spolu všichni moc rádi a doufám, že to diváci vycítí i přes obrazovku,“ dodala Naďa Konvalinková.

Nový seriál ČT Cukrárna nabízí parádní role starším herečkám: Veronice Žilkové, Ivě Janžurové, Janě Štěpánkové a Nadě Konvalinkové

Míka „přestěhoval“ do seriálu i trafikantku Plecitou

Cukrárna se bude na obrazovkách České televize objevovat každé pondělí počínaje 8. listopadem. Další epizodní role v ní vytvoří například Luba Skořepová, která se do seriálu „přestěhuje“ jako trafikantka Plecitá ze známého Náměstíčka, či režiséři Jiří Krejčík či Jiří Strach.