Zmínění pánové nahradili na mateřské dovolené své seriálové ženy. Dostávají se tak mnohdy do svízelných situací, které ale s humorem sobě vlastním brilantně vyřeší, a to pěkně „po chlapsku“.

Někteří z nich mají s mateřskou zkušenosti i z civilu. Například Karel Dobrý. „Na mateřské jsem vlastně začínal. Vydělával jsem výrazně méně než moje tehdejší partnerka, a tak jsme se dohodli, že žena bude vydělávat a já se budu starat o dceru,“ vypráví Dobrý.

„Dělal jsem to necelé dva roky a bavilo mě to moc, včetně všech povinností s tím souvisejících, jako je odsáté mléko, kojili jsme. Po roce mi z toho začalo trochu hrabat a musel jsem ven, protože jsem neměl ještě odpracováno a hledal jsem možnost pořádně makat v našem oboru. Teď už bych šel znovu na mateřskou,“ doplňuje herec, který ztvárňuje jednoho z tatínků Lubora Knoppa.

ASI BYCH SE TOHO NEBÁL

Saša Rašilov by si prý sám sebe také dokázal na mateřské představit. „Žijeme v době, kdy jsou šance a možnosti vyrovnané a ženy se realizují,“ říká. V seriálu hraje Marka Moravce, který je mezi ostatními tatínky za slušňáka, submisivního chlapa. „Uměl vydělat peníze, ale jeho žena má teď nějakou kariéru a profesní touhu, je to svým způsobem osvícený vztah. Takže jí to umožňuje a je takzvaně na mateřské,“ sděluje.

Ani další seriáloví tatínci v podání Štěpána Benoniho a Petra Vaňka by se jí nebránili. „Asi bych se toho nebál. Kdyby taková situace nastala, v pohodě bych ji zvládl,“ tvrdí Štěpán Benoni, který představuje bývalého hokejistu Jakuba Berana v seriálu má na starost půlroční miminko.

„Já jsem dokonce na mateřskou chtěl jít a moje práce by mi to i umožnila. Ale jediný problém byl, že jsem nestihl zaplatit nemocenskou, a tak to nešlo. Tohle zjištění bylo mrzuté, protože jsem se na to těšil. Tak třeba příště,“ dodává Petr Vaněk.

JDEME JINÝM SMĚREM

V seriálu s ním tvoří homosexuální pár Jakub Prachař. „Hrajeme to civilně, něco ve smyslu Zkrocené hory, čili tam nejde o nějaké vykroucenosti a tyhle věci, o kterých si lidé myslí, že patří do komedií tohoto typu. Tady jdeme jiným směrem,“ uvádí Vaněk, podle něhož je fajn, že se seriál dotýká těchto pro něj důležitých témat. „Nemyslím si, že děti mají vychovávat jen heterosexuální rodiče,“ říká.

Táty na tahu budou doplňovat půvabné herecké kolegyně Jana Stryková, Eva Josefíková nebo Aňa Geislerová. „Hraju zdravotní sestru Gábinu, je to Luborova manželka. Řekla bych, že tvoří stabilní pár. Moc hezkým způsobem umějí přijímat komplikace v životě, a to se mi jeví jako nejpodstatnější, mají zkrátka svůj humor,“ pravila Aňa Geislerová.

Novinka čítá šestnáct dílů a je adaptací australského seriálu House Husbands. Podle scénáře Richarda Malatinského, Tomáše Holečka a Václava Vaška ji natáčí režiséři Jiří Chlumský a Martin Kopp.