„Zakázaná pomlázka?! To je útok na naše tradice,“ rozčiluje se velitel místních hasičů v jedné z ukázek filmu. Scénář k němu se rodil už před čtyřmi lety, některé momenty ale nabízejí úsměvné i zneklidňující asociace s aktuálním lockdownem. Sbor dobrovolných hasičů v ní totiž čelí zcela jiné výzvě, než jakou je oheň. Poklidný život ve vsi naruší podezření na akci teroristů a mezi lidmi se začnou šířit poplašné zprávy.

"Děj se odehrává od Zeleného čtvrtka do úterý po velikonoční pomlázce.  Všechny paralely s pandemickou atmosférou loňských a letošních Velikonoc jsou nicméně čistě náhodné,“ vysvětluje režisér a scenárista filmu Adam Koloman Rybanský.

Zdroj: Youtube

„Když jsme tyto situace psali, pracovali jsme s nadsázkou a absurditou. Nikdo nečekal, že se to brzy stane skutečností." Příběh jeho filmu líčí na konkrétních situacích, co dokáží způsobit strach, nejistota a chaos  dnešní společnosti, které někdy přináší přemíra informací.

Ve filmu Kdyby radši hořelo si kromě Miroslava Krobota a Michala Isteníka zahrají i Anna Polívková, Albert Čuba, Jiří Vymětal, Marek Pospíchal a Vladimír Škultéty. Premiéru plánují tvůrci na začátek roku 2022.