Vzteklina začíná v blízkosti jedné šumavské vesnice, kde se objevují nakažená zvířata. Virolog Pavel Rogl má za úkol nalézt příčinu a dohlédnout na vakcinaci. Vedle toho je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů vyšetřujících záhadnou dvojnásobnou vraždu, která se stala v okolních lesích.

Úspěšný tým

„Natáčení odstartovalo pěkně zostra na těžko dostupné samotě uprostřed lesa, kam se objemné filmařské vybavení muselo většinou donést lidskými silami," říká kreativní producent Josef Viewegh, v jehož tvůrčí skupině vznikly i oceňované seriály Cirkus Bukowsky nebo Rapl.

Pro Tomáše Bařinu, který stál za úspěšnými snímky Román pro muže nebo Bobule, je to první setkání se seriálovou tvorbou. „Diváci České televize se mohou těšit na čistokrevný thriller, což je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů," uvádí Bařina, který kvůli natáčení Vztekliny odložil i práci na celovečerním filmu podle vlastního scénáře.

Hlavního hrdinu, virologa Pavla, hraje Kryštof Hádek. Výběr lokací si pochvaluje. „Miluju Šumavu, tak jsem samozřejmě rád, že se natáčení mohu účastnit. Myslím, že díky její přírodě a prostředí Sudet to bude hodně syrové, a takové věci se mi líbí. Kriminální zápletka bude v protipólu k romanci, kterou ve Vzteklině prožiji. Víc zatím nechci raději prozrazovat," říká Hádek.