Filmový hit z roku 1996 o partě drogově závislých z Edinburghu konce 80. let udělal hvězdy z Ewana McGregora, Jonnyho Lee Millera a Roberta Carlylea. Snímek uzavírá první desítku žebříčku nejlepších filmů Britského filmového institutu a v roce 2004 byl v anketě zvolen nejlepším skotským filmem všech dob.

Film podle knižní předlohy Irvinea Welshe byl natočen za pouhých sedm týdnů. Vzhledem k dalším pracovním závazkům Jonnyho Lee Millera a Roberta Carlylea se situace podle režiséra možná bude opakovat. „Mají pro natáčení jen malé okno, takže buď počkáte, až jim vyprší smlouvy, což by taky mohlo trvat tři roky, nebo to prostě zkusíte a uděláte to v tom okně," řekl režisér, jehož film Milionář z chatrče získal v roce 2009 osm Oscarů.

Natáčení Trainspottingu stálo dva miliony dolarů; pokračování nejspíš podle Boylea vyjde o něco dráž, a ne na tolik, aby do něj mohl někdo mluvit. „Pokračování natočíme za méně než 20 milionů dolarů, což nám poskytne kontrolu nad snímkem a možnost vytvořit takový film, jaký chceme," řekl Boyle.

Scénář napsal opět John Hodge a podle Boylea je opravdu dobrý a líbí se i hercům, z nichž někteří původně účast na pokračování odmítali. Zápletka si údajně sice vypůjčí některé prvky z knižního pokračování Trainspottingu nazvaného Porno, ale Hodgeův scénář je prý původní.