Podle zaslaných přihlášek lze usoudit, že festival rozjel v Opavě novou tradici. Do druhého ročníku Opavského páva je přihlášeno sto třicet dva snímků studentských filmařů, což je dvakrát tolik, než tomu bylo u loňského prvního ročníku.

Kromě Jiřího Mádla letos v odborné porotě zasedne německo česká sochařka a designérka Christine Habermann von Hoch či slovenská režisérka scénáristka a kameramanka Yvone Vávrová.

„Pětici pak doplní dva pedagogové Slezské univerzity významný český dokumentarista, scenárista, kameraman a mimo jiné i zakládající člen Člověka v tísni Petr Jančárek a vedoucí oddělení Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě, též publicistka, editorka a producentka Monika Horsáková," informoval za oddělení pro vnější vztahy Martin Kůs.

Promítat se bude v kinosále univerzitního areálu na adrese Hradecká 17 v Opavě, a to jak pro školy, tak čistě pro účel soutěže. Studenti oboru Audiovizuální tvorba, kteří mají festival pod taktovkou, ale připravili i nejrůznější workschopy, setkání a besedy s filmovými tvůrci.

Festival začíná 27. dubna a vyvrcholí 29. dubna, kdy proběhne nejen vyhlášení vítězů v Klubu Art, ale také promítání snímku Pojedeme k moři a beseda s jeho režisérem Jiřím Mádlem. Zájemce jistě potěší, že vstup je zdarma.