První řada Labyrintu u diváků jednoznačně zabodovala už proto, že je dokázala udržet v napětí do samého konce. Nejinak tomu bude v případě „dvojky", která začíná na první pohled nekomplikovaným zločinem. Pohledná Monika odchází po práci se svým přítelem do baru, ještě předtím na něm „vyloudí" ne zrovna levné šatičky. Tahle dívka si totiž potrpí na drahé dárky, jak se ukáže. Bar pak k překvapení svého milého opouští v doprovodu jiného muže, který je zjevně při penězích. Její cesta za milostným dobrodružstvím ale končí v lese, kde je zavražděná. Záhy její tělo vhazují dvě zahalené postavy do temné vody…

Násilník je jasný, je jím zpovykaný Pavel Osvald (Adam Vacula), kvůli němuž se začne celý případ pořádně zamotávat. Jakou roli v něm hraje lobbista Kříž v podání Jiřího Dvořáka, který se prý při jeho ztvárnění inspiroval mnohými šíbry, a co advokát Kobza ztvárněný Pavlem Křížem? „To, co se zprvu zdálo jasné, se ukazuje jen jako příslovečná špička ledovce, která kriminalisty postupně zavede hluboko do české historie. Po ohlasech na první sérii Labyrintu jsme pro druhou řadu vystavěli příběh, který je v mnoha ohledech ještě složitější a propletenější," říká vedoucí projektu David Ziegelbauer.

NA DRUHÉ KOLEJI

Na kloub se mu bude snažit přijít parta kriminalistů kolem už zmíněného majora Remeše, který na konci první řady přišel o dva klíčové členy. „Moje postava se nijak zásadně nemění, ve druhé řadě je její osobní dějová linka minimální, odsunutá na druhou kolej," říká představitel Remeše Jiří Langmajer. „Mnohokrát jsem se Jiřího Stracha při natáčení ptal, jestli nemám tu či onu scénu zahrát jinak. Většinou odpověděl ne, hraj to tak dál, tak je to dobře. Je pro mě oceněním, že jsem postavu Remeše chytil za správný konec."

Nakolik bude v souladu a souhře s nováčkem Labyrintu, kriminalistou Fraňkem s tváří Jana Hájka, je otázka. Franěk (nahrazuje hereckého kolegu Stanislava Majera, který se stal coby detektiv Grossmann obětí psychopatického vraha) se totiž jeví jako tvrdý, podezřívavý a poněkud komplikovaný tvor, který už má na kontě taky jeden nezanedbatelný „vroubek". „S Jirkou Strachem jsme se sešli v kině MAT, kde mi řekl, o co jde, a celou dobu mě rentgenoval těma svýma božskýma očima… Pak jsme se chvíli bavili o filmech a on řekl tak jo, Franěk budeš ty," vyprávěl Hájek, jak k němu role v Labyrintu „přišla" (v poslední době si mimochodem zahrál i v seriálu Bohéma, kde ztvárnil Willyho Söhnela). „Obyčejně postavy zvažuju. Ale po Labyrintu jsem skočil okamžitě. Zajímavá role, jeden z nejlepších režisérů své doby, parťákem je geniální Langoš a všechno se to odehrává v milovaném Brně a okolí. No, neberte to!"

BYLA TA PRAVÁ

Tatiana Vilhelmová (policistka Martina Tesařová) přichází do Remešova týmu z mravnostního oddělení, kde se v minulosti zabývala Osvaldovými trestnými činy. „Táňu znám dlouho, věřil jsem, že je ‚ta pravá', a nespletl jsem se. Honza Hájek je výborný herec a jsem rád, že nás osud svedl dohromady," říká k novým kriminalistickým posilám Jiří Strach, který souběžně s Labyrintem 2 točil i Anděla Páně 2. „Bylo to náročné, ale zvládl jsem to. A řekl bych, že se ctí. Velký dík patří skvělým týmům, které se mnou na obou projektech pracovaly, a navíc v obou figurují klíčová jména." Druhá série Labyrintu (vznikla podle scénáře Petra Hudského) pro něj byla velká výzva. „Z produkčního pohledu byla složitější, měli jsme víc lokací a náročnější natáčecí plán. Na druhou stranu mi šlo natáčení pěkně od ruky, protože jsem mohl zužitkovat zkušenosti z první série," dodává.

Do dobrodružného rozplétání mnohovrstevnatého příběhu se diváci vydají i s dalšími kriminalisty, které hrají Miroslav Donutil, Zuzana Kajnarová a Michal Dalecký, v dalších rolích se objeví Martin Myšička, Martin Donutil, Jiří Štěpnička, Zdena Herfortová, Regina Rázlová, Viktor Preiss či Jan Šťastný. „Věřím, že hra, kterou vyprávěním Labyrintu roztočíme, je bude bavit," dodává kreativní producentka seriálu Jiřina Budíková.