Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Griselda (Netflix)

Griselda Blanco uteče se třemi malými syny a kilem kokainu z Medellínu do Miami, kde se z ní stane nemilosrdná šéfka drogového impéria, které se rychle rozrůstá. Mafiánka. Inovátorka. Matka. Vražedkyně. Griselda je mimořádná žena. Novinka od kreativních tvůrců seriálu Narcos je inspirována životem ambiciózní Griseldy Blanco, která vytvořila jeden z nejvýnosnějších kartelů v historii. V 70. a 80. letech minulého století v Miami jí smrtící směs netušené dravosti a šarmu pomohla zkušeně se pohybovat mezi obchodem a rodinou, díky čemuž se proslavila jako „Kmotra“.

Šestidílný seriál, ve kterém si hlavní roli zahrála Sofía Vergaraová, startuje 25. ledna na Netflixu.

Zdroj: Youtube

Zabijáci rozkvetlého měsíce (Apple TV+)

Indiánský kmen Osedžů patřil ve 20. letech minulého století k celosvětově nejbohatším komunitám. Měli to štěstí, že na jejich půdě byla objevena ropa a že se jim podařilo zajistit zisk z každého vytěženého barelu, ale také tu smůlu, že se stávali obětmi vražd motivovaných touhou po jejich majetku. Hrdinka příběhu, Mollie Burkartová (Lily Gladstoneová), patří k těm šťastným majitelkám indiánské půdy nasycené ropou. Díky vrozené vysoké inteligenci se ji daří vyhýbat situacím, které by ji připravily o život.

Pak však potká Ernesta Burkharta (Leonardo DiCaprio), válečného veterána, jehož strýc (Robert De Niro) patří k nejváženějším mužům celého kraje. Mezi Ernestem a Mollie přeskočí jiskra. Je upřímná, nebo ji rozdmýchala Ernestova touha po pohádkovém bohatství? Jak dlouho dokáže Mollie přežít? Film Martina Scorseseho je k vidění na Apple TV+.

Zdroj: Youtube

Asteroid City (SkyShowtime)

Městečko Asteroid City hostí pravidelná setkání výjimečných mladých lidí a jejich rodičů, kteří tu mají poměřit síly, pobavit se a ujistit se, že na tu genialitu nejsou sami. Vytržení ze všední reality zejména ocení relativně čerstvý vdovec se čtyřmi mimořádnými dětmi a tchánem, jenž mu dosud nepřišel na chuť. Podobně je na tom i filmová hvězda Midge Campbellová, jejíž geniální dcera má víc sebevědomí než ona. I další účastníci jsou svým způsobem velmi unikátní a do pouště dorazili s nadšením a touhou po dobrodružství. Na přední stránky všech světových periodik se městečko dostane díky „blízkému setkání třetího druhu“, k němuž dojde během této akce. A než se zjistí, co se vlastně stalo, musí tu všichni zůstat a chtě nechtě navazovat vztahy nejrůznější povahy…

Komedii Wese Andersona, v níž si zahráli i Scarett Johanssonová, Tom Hanks či Edward Norton, sledujte od 20. ledna na SkyShowtime.

Zdroj: Youtube

Ferina Lišák (Disney+)

Děj se odehrává v Austrálii v 50. letech 19. století v rušné kolonii Port Victory. Jack Dawkins, známý jako Ferina Lišák, přestal své hbité prsty využívat ke zlodějině a raději je propůjčil řemeslu chirurga. Dožene ho však minulost. V Port Victory se ukáže Fagin a láká ho zpět do světa zločinu. Větší hrozba, pro Lišákovo srdce, je však lady Belle, dcera guvernéra, která si umanula, že se stane místním prvním ženským chirurgem. Od loupeží po operace na hraně života a smrti, od večírků po pouliční násilí, toto je příběh o proměně, zradě, vykoupení a lásce, která nabere náhlý zvrat.

Hlavní roli ztvárnil Thomas Brodie-Sangster, kterého si možná pamatujete jako malého kluka Sama z filmu Láska nebeská. Všech osm epizod historického seriálu je k dispozici na Disney+.

Zdroj: Youtube

Nic ve zlým (HBO Max)

Máte-li náladu na ulítlou komedii plnou gagů a hlášek, které vás vrátí na střední školu, vzhůru na palubu! Maddie (Jennifer Lawrenceová) hrozí ztráta rodného domu, narazí ovšem na lákavou pracovní nabídku: bohatí rodiče hledají někoho, kdo by se dal dohromady s jejich devatenáctiletým introvertním synem Percym (Andrew Barth Feldman), než odejde na vysokou. Zdá se to jako snadný úkol… Maddie však ke svému překvapení brzy zjistí, že u podivína Percyho není nic jisté. Americká komedie je k vidění na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Cristóbal Balenciaga (Disney+)

Cristóbal Balenciaga jako módní návrhář debutuje v Paříži. Návrhy, které ve Španělsku udávají trend, ale v sofistikovaném impériu módy, kde styl diktuje Chanel, Dior a Givenchy, moc nefungují. Balenciaga, posedlý touhou mít všechny aspekty svého života pod kontrolou, vytváří svůj jedinečný styl a stává se jedním z nejvýznamnějších návrhářů všech dob.

Šestidílný životopisný seriál s Albertem San Juanem v roli posledního představitele elitářské Haute couture je k vidění na Disney+.

Zdroj: Youtube

Zpráva (HBO Max)

Idealista Daniel J. Jones (Adam Driver) je pověřen svou šéfkou, senátorkou Dianne Feinsteinovou (Annette Beningová), aby vedl vyšetřování programu zadržování a výslechů CIA vytvořeného po 11. září 2001. Jonesovo neúnavné pátrání přinese zjištění odhalující, kam až národní zpravodajská agentura zašla, aby zničila důkazy, obešla zákony a skryla před americkou veřejností šokující tajemství.

Po 11. září totiž CIA začala používat vůči podezřelým z terorismu brutální vyšetřovací metody, což vedlo k mnoha skandálům. Její„zdokonalené techniky“ se ukázaly být nemorální i neúčinné. Když se Jones se senátním vyšetřovacím výborem rozhodnou zveřejnit výsledky svého vyšetřování, CIA a Bílý dům se tomu snaží zabránit. Thriller založený na skutečných událostech bude ke zhlédnutí od 21. ledna na HBO Max.