DiCaprio, který je i koproducentem filmu, chystá projekt v produkci společnosti Appian Way. Vznikly tu už jeho předchozí snímky Revenant: Zmrtvýchvstání, Vlk z Wall Street, Letec nebo Prokletý ostrov. Naposledy jsme ho mohli vidět ve filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, který se točil kolem jiného fanatika - Charlese Millese Mansona. 

Natáčení seriálu Volha se odehrávalo přímo v prostorách textilky Jitex a jejím nejbližším okolí.
OBRAZEM: Návrat v čase. V textilce Jitex natáčeli seriál z dob normalizace

O Jonesovi byl natočen už v roce 2006 dokument Jonestown - Život a smrt v Chrámu lidu, teď dostane kontroverzní sektář i hranou podobu. "Veřejné" prezentace si podle dostupných pramenů Jones zkoušel už jako kluk, kdy pronášel emotivní slova na pohřbech zvířat svých kamarádů. Sekta Chrám lidu, kterou založil v roce 1955, si díky jeho charizmatu získala četné příznivce. Během 60. let se jejich počet rozrostl z původních osmdesáti na dvacet tisíc.

Vražda v džungli

 Prohlašoval o sobě, že je inkarnací Ježíše, Buddhy či Lenina – zastával ideu, že má být tím, za co ho členové církve chtějí mít. Putoval po Spojených státech a budil sympatie svými myšlenkami rasové rovnosti a sociální spravedlnosti. Postupem času však na veřejnost prosákly zvěsti o praktikách uvnitř sekty (kazatel nabádal své „ovečky” k ponižování členů, kteří se něčím provinili nebo naznačili, že chtějí z komunity vystoupit, běžnými metodami bylo bití a mučení).

Tom Hanks ve filmu Finch
Tom Hanks po katastrofě. V novém filmu Finch ho drží psí láska a roztržitý robot

Poté, co se o jeho aktivity začal zajímat jeden z kongresmanů a média, dovršil Jones v posledním sídle své sekty v Guyaně plán hromadné sebevraždy otravou. Jen pár členům se podařilo utéct do džungle, na místě zůstalo 915 mrtvých, třetina z toho byly děti.