Potrvá deset dní (od 29. května do 7. června) a probíhá v produkci organizátorů přehlídky Tribeca Enterprises a YouTube. Nabídne filmový program, debaty s osobnostmi světové scény jako jsou režiséři Francis Ford Coppola, Steven Soderbergh, Guillermo del Toro, Jane Campion či tvůrce oscarového Parazita Bong Joon-ho, dále fotograf Ricky Powell či herečka Natasha Lyonne, známá například z kultovního seriálu Orange Is the New Black.

Terapie mezi araby. Selma (Golshifteh Farahani) se svým pracovním zátiším.
S Freudem na tuniském gauči. Do kin jde laskavý snímek Všude dobře, doma nevím

Projektu se účastní kromě jiných festivaly Berlinale, Cannes, Benátky a již zmíněné Karlovy Vary, které přispěly do programu čerstvě zrestaurovaným českým snímkem Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela, který byl plánován pro obnovenou premiéru na zrušené karlovarské přehlídce. Divákům nabídnou také v zahraničí oceněný krátký film Ondřeje Hudečka Furiant a kompletní sestavu svých unikátních znělek v režii Ivana Zachariáše a Martina Krejčího.

Cílem platformy We are one je nabídnout širokému publiku po celém světě rozmanitou kolekci filmových kultur a tvůrčích přístupů. 

Člen osady. Igor Bareš ztvární jednoho z chatařů
Vzniká nový seriál Chataři