V soukromí náladový a náročný muž, přáteli nazýván Fufu, dokázal s okolím komunikovat záplavou slov, prohlášení a především gesty a mimikou dokladem toho jsou snímky Smolař, Oskar, Velký flám, Křidýlko nebo stehýnko, Grand restaurant pana Septima, Hibernatus či Jeden hot a druhý čehý i série bláznivých komedií o četnících ze Saint Tropez či o Fantomasovi. Vydržet s ním při práci však nebylo snadné: „Otec byl perfekcionista. Když někdo nevydal ze sebe všecko na sto procent, následoval výbuch a dokázal se chovat jako diktátor. Náladový a temperamentní člověk, ale dokázal i sedět hodiny vážný a mlčky ve své kanceláři," vzpomínal jeho syn Olivier, který se po jeho boku objevil v několika snímcích (například Na stromě, v sobotu 2. srpna ve 21.50 jej uvede Česká televize).

V České republice napomohl Funèsově popularitě vynikající dabing Františka Filipovského, který je podle některých fanoušků lepší než originál. Do dabingu vložil tolik energie, že se na něj spoluherci chodili dívat do studia, kde vyváděl neuvěřitelné grimasy a pohyby důstojné originálu. K dalším dabérům patřili Jiří Krampol, Jiří Lábus, Soběslav Sejk, Miroslav Moravec či Vladimír Brabec.

Zajímavé je, že Funès vůbec nebyl Francouz. Narodil se na pařížském předměstí Courbevoie. Jeho otec pocházel ze španělské Sevilly, matka ze zchudlé španělské šlechtické rodiny. Po ní asi zdědil zálibu v luxusu, pořídil si velký zámek Clermont na Loiře u Nantes. Rád trávil čas ve skleníku, kde se věnoval růžím podařilo se mu vyšlechtit oranžovou La rose de Louis de Funès, která je oficiálně uznaným druhem. Zemřel v lednu 1983 ve věku 68 let.