Hlavním hybatelem osmidílné novinky je Luděk v podání Martina Hofmanna. Na první zdání naprosto jasný cholerický magor, ale pozor! Luděk klame tělem za jeho „namachrovanou fasádou“ se totiž kdesi uvnitř ukrývá dobré srdce.

Záběr z filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech
Doktor Martin se už v pátek vrátí na obrazovky. Bude řešit záhadu v Beskydech

„Luděk není úplně kladná postava, ale protože jsem s ním musel trávit hodně času, chtěl jsem mu dát šanci druhou, třetí i čtvrtou. Dát mu jen jednu by bylo v jeho případě málo. Potřebuje prostě, aby mu věci dotekly do hlavy,“ usmívá se Hofmann.

Coby Luděk má hned od první minuty jen samé průšvihy. Dostal padáka z práce, protože odmítl pracovat přesčas, a navíc urazil romskou uklízečku, v jejíž smířlivé reakci Luděk není rasista, je to debil je obsaženo mnohé. Ke všemu dluží, kam se podívá, jeho barák mu padá na hlavu, právě mu zase vypnuli elektřinu.

Štamgasti ze Severky

Čas zabíjí v místní restauraci Severka klábosením s partou štamgastů, kterou tvoří podobně výživní týpci: „chlapák“ a vážený Pan hospodský v po- dání Marka Isteníka, do jehož podniku nesmí vstoupit nikdo tmavší barvy pleti, teda kromě Franty (Zdeněk Godla), jenž pracuje u městských služeb, dále exkomunikovaný duchovní pastýř (Cyril Drozda) a věčně nezaměstnaný Čočkin (Vladimír Škultéty).

Ilustrační foto.
Kina hlásí rekord. Diváky jim neodvedl ani Netflix

Panoptikum roztodivných figur dotvářejí Luďkova sestra Dáša (Erika Stárková), která o své proměně z muže v ženu promluví až v pořadu Pošta pro tebe, kam si Luďka pozve, jeho bývalá žena Ilona (Jitka Čvančarová), syn Tonda (Filip František Červenka), jenž se zdá být naopak úplně normální, či manželé Julišovi ztvárněni Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem.

Vedle známých jmen se v seriálu, který se z většiny natáčel ve specifickém prostředí města Most, objeví  místní komparzisté.

„Když jsem se procházel po Mostě, tak ona rasová nenávist najednou působila spíš jako titulek z bulváru. Člověk tam potkává smíšené dvojice, démonizovaný Chanov není žádný slum, ale jen pár dálnicí izolovaných paneláků. Chodil jsem tam na začátku úplně sám a nikdo mi do držky nedal. Každodenní realita je prostě mnohem barevnější než reportáže v televizi,“ říká k tématům, o nichž se hraje, režisér Prušinovský.

Karel Zima.
Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká