"Berlinale vždycky bylo a také zůstává magnetem pro obecenstvo. Velmi nás těší, že i letos se k naší filmové poznávací jízdě mohly připojit tisíce lidí z Berlína a z celého světa," řekl Kosslick s tím, že festival do dnešního rána navštívilo čtvrt milionu lidí.

Velký zájem mají podle Kosslicka filmoví fanoušci nejen o promítání, ale i o filmové hvězdy, které do Berlína dorazily. Na úvodním ceremoniálu byl tou nejžádanější celebritou George Clooney, v průběhu celého festivalu ale patří k těm nejvděčněji vyhledávaným předsedkyně poroty Meryl Streepová. Fanoušci na ni čekali a provolávali její jméno, i když byla na cestě na rozhovor v místním rozhlase.

Se zájmem se na festivalu setkávají také české snímky. Film Já, Olga Hepnarová tvůrčí dvojice Tomáš Weinreb a Petr Kazda, který minulý týden otevřel sekci Panorama, si vysloužil silný potlesk diváků i příznivé přijetí u kritiků. Snímek líčí příběh poslední ženy popravené v Československu za to, že v roce 1973 nákladním automobilem úmyslně usmrtila osm lidí. Berlínský deník Tagesspiegel ho v recenzi označil za studii utrpení a následků sociálního vyloučení. Americký časopis Variety snímek popsal jako vyrovnaný a vážný životopis, jehož téma je stále aktuální.

V neděli se divákům v sekci Forum představila i novinka režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami a její světová premiéra byla vyprodána. Americký server The Hollywood Reporter film v recenzi označil za přísnou prohlídku sociálních problémů proloženou sžíravým, místy až absurdním humorem. Podle serveru CinEuropa Václavův snímek ukazuje, jak se lidé mohou chytit do klece vlastních problémů, sami si nemohou pomoct ven a nejsou ochotni pomoct nikomu dalšímu. Americký server Indiewire označil film za českou obdobu snímku Babel mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iňárritua.