V tyto dny natáčí Hlozův štáb v Praze, v příštím týdnu se filmaři přesunou na Slovensko a do Polska. Do hlavní role ambiciózní kriminalistky, která řeší vraždu jednoho z autorů revoluční technologie tzv. Obnovy, obsadil režisér herecký objev - Andreu Mohylovou. Další role ztvární Matěj Hádek, Václav Neužil, Karel Dobrý, Milan Ondrík a Iveta Dušková. Na snímku se podílí oceňovaný polský střihač Jarosław Kamiński, který stříhal mimo jiné Ondříčkovo drama Zátopek.

„Film mne zaujal od první verze scénáře - svou premisou i precizností," vysvětluje producent Jan Kallista ze společnosti Film Kolektiv. "Podobný film u nás zatím nevznikl a díky mezinárodní koprodukci má velký divácký potenciál i v zahraničí. Navíc se nám podařilo sestavit tým, ve kterém se setkávají zkušenosti ostřílených tvůrců s energií a kreativitou mladých umělců. Mám velkou radost, že jsme už začali natáčet.“

Jurský svět: Nadvláda
Nadvláda dinosaurů. Jurský svět je zpět, tvůrci představili první ukázku

Scénář filmu uspěl na mnoha koprodukčních fórech po celém světě (Black Nights v Tallinnu, Asia Film Financing Forum v Hong Kongu nebo Frontières v Montrealu). Přípravy probíhaly s ohledem na covidové prostředí několik let, po ukončení natáčení čeká tvůrce náročná obrazová postprodukce. Reálné záběry projdou složitou proměnou a ve filmu tak uvidíme například futuristicky posunuté barokní paláce i ikonické budovy z dob komunismu. Design budoucnosti je založený na recyklaci a nových způsobech použití starých věcí.

Premiéra snímku je pak naplánována na první polovinu roku 2023.