V centru pozornosti se octne výtvarník Tomáš v podání Ivana Fraňka. „Je to emotivní příběh o věčném, pro Josefa Formánka velmi zásadním hledání smyslu života, vlastních kořenů a duchovní identity. A také film o vině a smíření s těmi, kteří by nám měli být v životě nejblíže,” uvádí Dan Svátek, jenž bude snímek kromě Zlína točit i na různých místech světa. Například v Indii, Indonézii, Japonsku a New Yorku. "Rozmanitost míst byla příčinou, proč se natáčení filmu kvůli situaci s covidem-19 několikrát odsouvalo. Po české a polské části, která se bude mimochodem natáčet v Dánsku, nás na jaře čekají vzdálenější lokace. I ty ale budou závislé na vývoji pandemie,“ doplňuje režisér. Vedle Fraňka uvidíme ve filmu i známé herce z Úsměvů - Mariku Šoposkou a Jaroslava Duška. 

Hádavá rodina

Druhou chystanou novinkou je snímek Hádkovi. Napsal ho režisér Vojtěch Moravec a jedna z hlavních aktérek Sandra Nováková, Moravec se ujal i režie.  Nahlíží do zákulisí rodinných vztahů dvou bratrů. Každý je úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi. Na rozdíl od jejich manželek, které se nemohou vystát. Když se na stole ocitne přání nemocného dědečka, jenž chce s celou rodinou jet k moři, aby ho alespoň jednou viděl, budou se muset poprvé v životě na něčem shodnout. Nikoli náhodou se jmenují Hádkovi…

Timothée Chalamet a Rebecca Ferguson
Duna ovládla česká kina. O víkendu na ni přišlo rekordních 74 tisíc diváků

Hlavní role si zahráli Hynek Čermák a Jakub Prachař, jejich manželky ztvárňují Jitka Čvančarová a Sandra Nováková, dědu hraje Ondřej Pavelka. 

Vítěz podle Hřebejka

Třetím projektem, který za čas uvidíme na obrazovkách HBO, je seriál s pracovním názvem Víťaz. Jako první slovenský seriál z originální produkce Max Original ho natáčí český režisér Jan Hřebejk a půjde o šestidílnou dramedy. Režisér Medvídka a Horempádem nepracuje se stanicí HBO poprvé, na kontě má už úspěšné dvě řady seriálu Až po uši.

Frida Kahlo po operaci
Malířka Frida Kahlo: Žila s rozbitým tělem, ale naplno

Scénář je dílem Petera Nagyho a Zuzany Dzurindové (dcery bývalého slovenského předsedy vlády), téma je tedy nasnadě. Hrdinou je slovenský premiér, který opouští úspěšnou kariéru politika a vrací se do běžného života. A zjišťuje, že doma nemá takovou moc, na jakou byl ve své funkci zvyklý. "Zuza Dzurindová má osobní zkušenost, co to znamená žít v rodině s pracovně velmi exponovaným otcem. A nebojí se to napsat," vysvětluje producentka Tereza Polachová. "A tak máme šanci sledovat střet mezi světem politiky, který je ve střední Evropě stále převážně mužskou doménou se světem rodiny, který je často ještě považován převážně za domácí hřiště." V hlavní roli se představí Ady Hajdu, v dalších postavách potkáme Ivanu Chýlkovou, Milana Ondríka a Petru Dubayovou. Stanice se tímto projektem připravuje na příchod videotéky HBO Max, která má být příští rok dostupná i v Česku a na Slovensku.