„Příběh chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti. S nadsázkou řečeno poctu životní filosofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci,“ vysvětluje námět režisér a scenárista v jedné osobě Miroslav Krobot. „Takový postoj totiž představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií.“

Do hlavních rolí třetího filmu si Miroslav Krobot vybral herce Dejvického divadla Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou, která letos oslavila osmdesátiny. Na scénáři pracoval Krobot s oblíbeným spolupracovníkem, Lubomírem Smékalem, s níž realizoval i svou prvotinu Díra u Hanušovic. V dalších rolích si zahrají Klára Melíšková a Jakub Žáček. Za kameru se postaví Martin Štrba.

Cesta do Oloumouce 

Filmový štáb odjel uplynulou neděli vlakem z pražského nádraží do Olomouce a natáčelo se i cestou. „Rozhodli jsme se využít scén ve vlaku pro přesun většiny štábu v souladu s naší strategií 'zeleného natáčení', kdy se snažíme o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí,“ říká producentka Silvie Michajlova.

Olomouc je hlavním dějištěm filmu, kde se štáb na několik týdnů zabydlí, mimo jiné v olomouckém S-klubu. Na jeho scéně se bude natáčet zrod divadelního představení, které má ve filmu důležitou roli a které se pokouší nastudovat svérázný pražský herec a debutující režisér Pavel Šnajdr (v podání Pavla Šimčíka) společně s babičkou ztvárněnou Ivou Janžurovou. Natáčení skončí ve druhé polovině letošního srpna.

Premiéru plánují producenti ze společnosti Evolution Films na příští jaro.