V divadle obsáhl režie všech tří jevištních forem: opery, činohry i baletu. Nyní natočil celovečerní snímek Hastrman na motivy knižního bestselleru Miloše Urbana, který je dvoudílný. „První se odehrává na počátku 19. století a je to zvláštní romantický milostný příběh, a druhý politický thriller a odehrává se v současnosti. Musel jsem se rozhodnout, co vyberu jako dějovou linii, všechno by se bohužel do filmu nevešlo. Preferoval jsem romantickou část, protože thrillery moc nemusím, ale jistý dovětek ve smyslu poslání románu tam je.,“ vysvětluje Havelka.

Film se odehrává téměř po jeden celý rok, takže ho filmaři museli točit ve dvou etapách. Krátkou pasáž, kterou natočili na jaře, představili loni na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Hastrman.
Karel Dobrý rozehraje vášně Urbanova Hastrmana stylově na jaře

„Hlavní postava je bytost, která je jiná než lidská. Je to příběh zapovězené lásky. A to je téma, jak mi jistě dáte za pravdu, velmi nadčasové. Člověk se na ně může dívat tragicky i ironicky. Tato ambivalence pohledu mě hrozně baví a tady je ozvláštněná právě tím, že jeden z hlavních hrdinů není člověk,“ říká.

Na hudbu ale Ondřej Havelka nezapomíná, s Melody Makers pořádá každoročně v Lucerně Velký taneční večer, kam se sjíždějí swingaři z celého světa. „Snažíme se večery pořádat i v jiných městech. Česká republika zaznamenala celosvětový návrat ke swingu, hlavně k tanečnímu. Nejen ve světě, ale konečně i u nás vznikají taneční kluby swingařů. Podobné plesy pořádáme i v Brně, Ostravě, Bratislavě a dokonce v Hranicích na Moravě, kde je velmi významný taneční swingový klub,“ shrnuje zpěvák a tanečník.

GERSHWIN A JEŽEK

Zároveň s big bandem zkouší nový program, který představí veřejnosti v další sezoně, která začíná v září.

„Chystáme návrat ke gershwinovskému programu, protože letos v září uplyne 120 let od narození George Gershwina. A zároveň se chceme vrátit i k Jaroslavu Ježkovi. Kdysi jsme vytvořili na objednávku pro zahraniční koncerty program, který kombinoval hudbu George Gershwina a Jaroslava Ježka. Nazvali jsme jej Dva muži mezi nebem a jazzem,“ doplnil Ondřej Havelka.

Serge Gainsbourg. Francouzského bouřliváka si zde zahrál Eric Elmosnino.
V rauši své hudby, davů a žen - slavní muzikanti na plátně