Jen pro srovnání - domácí letní hit Zátopek měl za první víkend diváků 10 100, novinku s Jiřím Bartoškou Zbožňovaný vidělo devět tisíc lidí. Tyto dva snímky si drží druhou a třetí příčku v žebříčku návštěvnosti.

Suverénním vítězem je ovšem podle Unie filmových distributorů britský agent s tváří Daniela Craiga, který se touto pátou misí loučí se svou bondovskou kariérou. A může si s klidem nalít své martini, diváci se na něj hrnou i v dalších, nejen evropských městech.

Daniel Craig se loučí důstojně a s emocemi
Není čas na cynismus. James Bond čelí emocím

Potvrzují to čísla z Německa, Španělska, Itálie, Švýcarska, severských kin a samozřejmě z Velké Británie, kde domácí miláček utržil za první víkend přes 600 milionů korun. Dominuje také návštěvnosti v Japonsku a Jižní Koreji.

První pětice českého žebříčku

V první pětici českého žebříčku se nadále drží i úspěšná pánská komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel, kterou vidělo do dnešního dne přes půl milionu diváků.

Daniel Craig.
Daniel Craig: K Bondovi mě nasměroval film Po krk v extázi

Sportovní drama Davida Ondříčka Zátopek, které zahajovalo karlovarský festival a vstoupilo do kin na sklonku srpna, má na kontě 322 tisíc diváků. Čtvrtá v pořadí je čínská akční podívaná Shang-Chi a legenda o deseti prstenech natočená na motivy komiksů Marvel Comics.