Mezi filmy budou nejen vítězové z Berlinale, Benátek a Cannes. Kromě Čtverce, vítěze z Cannes, v němž si tvůrce utahuje mimo jiné ze společnosti pohybující se kolem moderního umění, uvidíme i držitele Zlatého medvěda z Berlína O těle a duši a vítěze Benátek Ta, která odešla z dílny filipínského režiséra Lava Diaze.

Zdroj: Youtube

Čtvrtý ročník přehlídky nabídne řadu filmů, jež tematizují rodinné vztahy a jejich rozpad, mj. kontroverzní řecké drama Zabití posvátného jelena s Nicole Kidman a Colinem Farrellem, novinku Lynne Ramsey s Joaquinem Phoenixem v čele Nikdys nebyl a Nemilované Andreje Zvjaginceva, v jejichž centru je rozvádějící se pár a jejich syn, který se stává obětí rozpadajícího se vztahu.

Uvidíme i sociální drama 120 BPM francouzského režiséra a scénáristy Robina Campilla ohlížející se za pařížským hnutím kolem AIDS a film Fatiha Akina Odnikud, jehož protagonistka Diane Kruger si za roli ženy toužící pomstít své blízké odnesla z Cannes cenu pro nejlepší herečku.

Pro příznivce filmů italského režiséra je tu i sekce Božský Sorrentino, z jehož tvorby festival nabídne sedm titulů. Přehlídka se uskuteční od 4. do 10. října v pražských kinech Lucerna, Evald a Světozor, od 12. do 18. října pak v Plzni, Olomouci, Ostravě a Zlíně.