Jedna z nich festival ve čtvrtek 20. srpna otevře. Jmenuje se Nevěrně tvá (1948) a režisér Preston Sturges v ní půvabným způsobem spojil screwball comedy s filmem noir. Sebestředný manžel, jehož ztvárnil Rex Harrison, během dirigování orchestru fantazíruje, jakými způsoby by mohl zavraždit svou manželku, kterou podezírá z nevěry. Pátek nabídne v sálu Johna Garfielda snímek Roberta Zemeckise Falešná hra s králíkem Rogerem (1988) kombinující prvky hraného filmu a animace. Vypráví o kuriózní dvojici hrdinů: drsném soukromém očku a kresleném králíkovi Rogerovi, na kterého kdosi ušil boudu. Roli detektiva ztvárnil Bob Hoskins. Parodii bude patřit i závěr festivalu, pro nějž organizátoři vybrali snímek Mrtví muži nenosí skotskou sukni (1982) režiséra Carla Reinera. Mimochodem, můžete zkusit spočítat, kolik noirů, ze kterých je tato svérázná komedie se Stevem Martinem v hlavní roli poskládána, poznáte. Případně, kolik už jich během tří ročníků Noir Film Festival v programu uvedl…

Zdroj: NFF

Přibyla také poslední novinka do programu sálu HBO – je jí první řada seriálu Bored to Death (Znuděný k smrti, 2009, 8x29'). Festival ji uvede v pátek jednotlivých blocích, vždy dva díly po sobě. Stěžejní akcí sálu HBO bude ovšem série Olive Kitteridge s Frances McDormandovou v hlavní roli. Program sálu ČT art je také hotov. Přehlídka na Křivoklátu letos nabídne 47 projekcí v devíti tematických pásmech, z toho jen tři české filmy nebudou uvedeny s anglickými ani českými titulky (Sám proti městu, Muž v osidlech a Podezřelé okolnosti).

Tradičními patrony festivalu uvádějícími vybrané snímky jsou herci Hana Maciuchová, Viktor Preiss, Hana Vagnerová a Tomáš Hanák a režiséři Hynek Bočan a Zdeněk Viktora. Připraven je seminář Orson Welles: Od zázračného dítěte k vyděděnci a pro příznivce divadla i jeden nefilmový bonus. Nabídne ho herečka Vilma Cibulková, jež byla hostem prvního ročníku festivalu a která se letos vrátí s představením Leni. Za roli „dvorní režisérky" Adolfa Hitlera Leni Riefenstahl získala letos Thálii a vy se na ni můžete podívat přímo v hradbách Křivoklátu. Vstupenky na divadlo, stejně jako všechny rezervace festivalových pasů a filmových vstupenek, najdete na e-mailu martina@noirfilmfestival.cz. Jednotlivé vstupné se pohybuje v rozmezí od 90 do 120 korun, projekce sálu ČT art jsou za 50 korun.