Předchozí
1 z 9
Další

Lucie Borhyová a Rey KorantengLucie Borhyová a Rey KorantengZdroj: se svolením TV Nova

Lucie Borhyová a Rey Koranteng

Televizní noviny spolu začali moderovat v roce 1999. Lucie Borhyová původně pracovala jako redaktorka ve zpravodajství, několikrát obdržela cenu Nejoblíbenější žena Novy v anketě ANNO. Rey Koranteng původně moderoval počasí. Oba patří mezi stálice a nejznámější tváře televize Nova vůbec.

Zbyněk Merunka a Eva JurinováZbyněk Merunka a Eva JurinováZdroj: se svolením TV Nova

Zbyněk Merunka a Eva Jurinová

Televizní noviny na Nově moderoval od jejich úplného počátku, tedy od 4. února 1994. Nejdříve krátce s herečkou Stanislavou Wanatowiczovou (rozenou Bartošovou) a poté s Evou Jurinovou. Z Novy Merunka odešel v roce 1999 a poté začal s manželkou podnikat, vlastnil dvě cukrárny. Eva Jurinová později pracovala jako tisková mluvčí Fakultní nemocnice Motol, byla i pedagožkou, mediální poradkyní, pro linku B pražského metra namluvila veškerá hlášení. Zemřela 3. ledna 2021 ve věku 67 let na rakovinu.

Roman ŠmuclerRoman ŠmuclerZdroj: se svolením TV Nova

Roman Šmucler

Dne 4. února 1994 moderoval první přímý přenos TV Nova a dále pořady Uzel, Proč?, 1 proti 100 a Tabu. Vystupoval například i v programech Zlatá mříž, Miss desetiletí či Silvestr. Z televize Nova odešel v roce 2005. Jeho oborem je stomatologie, je specialistou na laserovou a estetickou medicínu. V roce byl 2021 znovu zvolen prezidentem České stomatologické komory.

Pavel Svoboda a Lucie VýbornáPavel Svoboda (vlevo) a Lucie VýbornáZdroj: se svolením TV Nova

Pavel Svoboda

Patří k „inventáři“ televize Nova. V pořadu Snídaně s Novou, který moderuje, se poprvé objevil 16. února 1994. Krátce moderoval pořad Riskuj!. V souvislosti s ním si každý vybaví jeho bohatou hřívu, která je už dnes ovšem minulostí. Po jeho boku se až dodneška představila spousta kolegyň, jednou z prvních byla Lucie Výborná.

Martin SeveraMartin SeveraZdroj: se svolením TV Nova

Martin Severa

Do televize Nova nastoupil v roce 1994, kde ve dvojici s Martinou Kociánovou a později Jitkou Obzinovou moderoval Televizní noviny. V roce 2000 z Novy odešel. Moravák z Velké nad Veličkou vždy kladl důraz na práci s češtinou, ostatně ji dva roky učil i na gymnáziu v jihofrancouzském Nimes. Je nadšeným vinařem a cyklistou, na kole ročně najezdí prý až 5000 kilometrů.

Pavel Poulíček (v pozadí)Pavel Poulíček (v pozadí)Zdroj: se svolením TV Nova

Pavel Poulíček

Když v roce 1994 nastoupil na Novu, byl teprve devatenáctiletým studentem prvního ročníku žurnalistiky. Jako sportovní moderátor byl spolu se svým kolegou Václavem Tittelbachem hlavní hvězdou Sportovních novin. V letech 1996–1999 a 2000–2003 moderoval soutěžní pořad Kolotoč. Zároveň uváděl řadu zábavných pořadů a přímých přenosů společenských akcí jako Fotbalista roku, Zlatá hokejka nebo Miss ČR. Za patnáct let působení na Nově se stal jednou z nejvýraznějších tváří v historii televize. Nyní spolupracuje na marketingu a PR v hokejovém klubu HC Dynamo Pardubice.

Slávek Boura a Markéta MayerováSlávek Boura a Markéta MayerováZdroj: se svolením TV Nova

Slávek Boura a Markéta Mayerová

S Markétou Mayerovou, kterou později pojal na pár let za ženu, moderoval Slávek Boura od roku 1995 Snídani s Novou (dalšími moderátory byli kromě už zmíněných Pavla Svobody a Lucie Výborné Lenka Hornová, Dana Morávková a Libor Baselides). Kromě toho Boura s Mayerovou uváděli například i seznamovací show Rande. Boura se teď věnuje preventivnímu logopedickému programu pro děti, s nímž jezdí po školkách a školách. Mayerová moderuje a produkuje akce.

Michal Suchánek, Veronika Žilková, Richard Genzer a Josef CardaMichal Suchánek, Veronika Žilková, Richard Genzer a Josef CardaZdroj: se svolením TV Nova

Michal Suchánek, Richard Genzer, Veronika Žilková, Josef Carda

Nova za svou éru vyrobila spoustu zábavných pořadů (Ptákoviny, Čundrcountryshow, Eso, Gumáci, Riskuj!, Skopičiny, Zlatíčka či Go Go šou). K jedněm z nejznámějších patřilo také satirické Tele Tele, uváděné v letech 2000 až 2007. Jeho autory byli Michal Suchánek, Richard Genzer, v pořadu též účinkovala Veronika Žilková a Josef Carda, jehož později nahradil Pavel Kikinčuk.

Podstatou show bylo parodování televizních pořadů a seriálů vysílaných TV Nova i slavných osobností – na paškál si Tele Tele vzalo Karla Gotta, Ilonu Csákovou, Daniela Nekonečného, Hanu Zagorovou, Lukáše Vaculíka, Sagvana Tofiho a mnohé další známé tváře. Všichni aktéři Tele Tele se stále věnují herectví.

Vladimír ČechVladimír ČechZdroj: se svolením TV Nova

Vladimír Čech

Herec byl prvním moderátorem soutěžního pořadu Chcete být milionářem?, který se na obrazovkách Novy objevil 16. října 2000. Soutěžící v něm mohli dosáhnout na velmi vysoké výhry v řádu milionů korun. Vladimír Čech je s pořadem spojován dodnes, i když jej pak na postu moderátora vystřídali Martin Preiss a Ondřej Hejma. Zemřel po dlouhé nemoci v roce 2013 ve věku 61 let.