Předchozí
1 z 8
Další

Ryan Gosling jako kaskadér.Ryan Gosling jako kaskadér.Zdroj: se svolením Cinemart

Kaskadér

v kinech od 2. 5.

Je zvyklý padat z výšek, dělat kotrmelce s autem, hořet a dostávat nařezáno. Jsou ale situace, které ani otřískaný kaskadér nezvládne. Třeba milostné vyznání nebo podpásovky ve vlastní branži. Řeč je o Coltovi Seaversovi, jenž býval hvězdou oboru, než se při jedné nebezpečné scéně cosi vymklo z kontroly. Návrat je trpký. A to nejen kvůli pošramocenému tělu a egu. David Leitch, bývalý kaskadér a režisér hitu Bullet Train, natočil akční poctu kaskadérské profesi a do hlavní role si vybral Ryana Goslinga. A ten si ji, stejně jako jeho filmová partnerka Emily Bluntová coby režisérka, vrchovatě užil.

Zdroj: Youtube

Království Planeta opicKrálovství Planeta opicZdroj: se svolením Falconu

Království Planeta opic

v kinech od 9. 5.

Po Timu Burtonovi, Mattu Reevesovi a Rupertu Wyattovi přichází režisér Wes Ball, aby se utkal s fenoménem Planety opic. Odehrává se několik generací po vládě lidoopa Cézara. Opice jsou na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop ale podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí. A dojde i na rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. Trailer napovídá, že výprava a triky budou velkolepé a je na co se dívat.

Zdroj: Youtube

Garfield ve filmuGarfield ve filmuZdroj: se svolením Falconu

Garfield ve filmu

v kinech od 16. 5.

Světoznámý kocour Garfield se vrací na scénu. Nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději ze všeho by prospal život někde pod střechou a v pohodlí. Přesto se jednoho dne vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Všechno odstartuje nečekaný návrat jeho dlouho pohřešovaného otce Vica, který nutně potřebuje provést jednu velice riskantní loupež. Kdo jiný by mu měl pomoci než právě Garfield a jeho psí kamarád Odie… David Reynolds a Mark Torgove napsali svým hrdinům dobrodružství hodné všech vypráskaných kocourů.

Zdroj: Youtube

Furiosa: Sága Šíleného MaxeFuriosa: Sága Šíleného MaxeZdroj: se svolením Vertical Ent

Furiosa: Sága šíleného Maxe

v kinech od 23. 5.

Lidská civilizace se rozpadá v základech. Mladá žena Furiosa je unesena z oázy Green Place a ocitne se v rukou muže jménem Dementus, který šéfuje motorkářskému gangu. Cestou pustinami narazí na Citadelu, jíž vládne Nadsmrťák Joe. Zatímco dva tyrani rozpoutají válku o totální nadvládu, Furiosa se snaží přežít a nepřestává snít o návratu domů. Další ďábelské dobrodružství George Millera má světovou premiéru v Cannes a v hlavních rolích se představí Anya Taylor-Joy jako Furiosa a Chris Hemswort coby Dementus.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Cizinci. Kapitola 1

v kinech od 16. 5.

Mladý pár je na cestách a plánuje nový společný život. Osud však s nimi má jiné plány. Poté, co se porouchá auto, jsou mladí nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese. A tady se stanou kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Film studia, kde se zrodila série SAW, vznikl v režii Rennyho Harlina (Cliffhanger, Smrtonosná past 2, Vymítač: Počátek) a otvírá novou hororovou trilogii. Hlavní role dostali Madelaine Petschová a Froy Gutierrez. Za zmínku stojí, že se horor točil na Slovensku, mimo jiné v Malých Karpatech a v Bratislavě.

PriscillaPriscillaZdroj: se svolením Aerofilms

Priscilla

v kinech od 30. 5.

Od seznámení přes krásný společný čas až po nejtěžší okamžiky, které vedly k rozchodu. Tak vypadá snímek o Priscille Presleyové a jejím vztahu ke králi rokenrolu, který natočila Sofia Coppolová. Snímek dcery slavného režiséra Francise F. Coppoly vychází z pamětí Priscilly Presleyové Elvis a já, v nichž popisuje jejich milostný vztah, lásku, nevěru i rozpory. Do hlavní role obsadila Cailee Spaeny, kterou v tyto dny lze vidět i ve filmu Občanská válka.

Zdroj: Youtube

AmerikánkaAmerikánkaZdroj: se svolením Bioscop

Amerikánka

v kinech od 30. 5.

Holka, kterou nedostali. Režisér a producent Viktor Tauš přetavil svou posedlost Amerikánkou kromě divadelní scény i na filmové plátno. Příběh dívky z děcáku, která se marně brání vzpomínkám, jež jsou kruté jako rány pěstí, i divné svobodě „po sametu“, natočil režisér s Pavlou Beretovou. Na cestě za snem jménem Amerika ji ve filmu provázejí i Klára Melíšková nebo Lucie Žáčková. Připravte se na netradiční filmový jazyk, který připomíná surrealistický gejzír plný barev, hudby a snů.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Starý dub

v kinech od 9. 5.

Ken Loach, zkušený britský veterán, mate tělem. Starý dub není strom, nýbrž hospoda. A svým způsobem i metafora nevrlé komunity, jež se v ní schází. Režisér křehkých sociálních dramat líčí příběh vesnice na severovýchodě Anglie, kde se zavřel důl a lidé si připadají odříznuti od světa. Mladí vesměs odešli, kdysi prosperující sešlost rodáků drží staré hodnoty zuby nehty. Narůstá hněv, zášť a nedostatek naděje. Když sem dorazí syrští uprchlíci, kteří hledají nový domov, začne kotel nepředvídatelně bublat. Tvůrce filmu Andělský podíl nabízí otázky, jež se netýkají jen Angličanů.