Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Normální lidi (iVysílání)

Dvanáctidílný seriál sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat.

O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti.

Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska. Ke zhlédnutí v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Pluk mizerů (HBO Max)

Nadšeně přijatá šestidílná britská minisérie vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak dobrovolníci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. V úvodní epizodě jsou David Stirling a Jock Lewes frustrovaní vedením armády a průběhem války v severní Africe, a proto vymyslí plán, jak vysadit muže v poušti a zaútočit na nepřátelské jednotky zpoza frontové linie…

O scénář se postaral úspěšný Steven Knight, autor scénáře Východních příslibů, ale taky Peaky Bliders: Gangů z Birminghamu, Taboo nebo životopisného dramatu Spencer. V režii Toma Shanklanda hrají Connor Swindells, Jack O'Connell, Jacob Ifan, Sofia Boutellaová nebo Corin Silva. Dvě nové epizody sledujte každou neděli od 20:00 na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Zabiják bolesti (Netflix)

Drama o příčinách a dopadech krize zneužívání opioidů v Americe, které sleduje osudy jejích viníků, obětí i právničky, která se snaží celé tragédii přijít na kloub. Šestidílná minisérie se soustředí na bratry Sacklerovy a farmaceutickou firmu Purdue Pharma, která dostala na trh OxyContin.

Tento na první pohled neškodný lék na silnou chronickou bolest byl vyráběn ze složek opia a v USA se brzy stal doslova drogou. Drogou, na které se dalo velmi dobře vydělat. Pilulka se dá rozdrtit a šňupat. Rychle si na ni zvykli zejména mladí lidé, neboť po podání pociťovali pocity štěstí a otupělosti. Opioidům a závislosti na nich však v 90. letech podlehli Američané všech věkových skupin.

V seriálu, který převádí skutečné události do fiktivní podoby, si hlavní roli zahrál Matthew Broderick. Můžete ho sledovat na Netflixu.

Zdroj: Youtube

Special Ops: Lioness (Paramount+)

Seriál inspirovaný skutečným programem americké armády sleduje život Joe, která se snaží najít rovnováhu mezi osobním a profesním životem jako špičková agentka CIA ve válce proti terorismu. Program Lioness, na který dohlíží Kaitlyn Meadeová a Donald Westfield, najímá drsnou mariňačku Cruz, aby spolu s Joe pracovala v utajení mezi mocnými vůdci státního terorismu ve snaze zabránit dalšímu 11. září.

Ve špionážním thrilleru od Taylora Sheridana, nominovaného na Oscara, se objeví hvězdné herecké obsazení, včetně hlavní představitelky a výkonné producentky Zoe Saldaña, Laysly De Oliveira, Michaela Kellyho, Morgana Freemana a Nicole Kidmanové. Tento seriál můžete už nyní sledovat na Paramount+ a ještě letos bude k vidění i na SkyShowtime.

Zdroj: Youtube

M3GAN (SkyShowtime)

Film M3GAN byl natočen na motivy příběhu mistra hororu Jamese Wana (série Malignant, Saw, Insidious a The Conjuring). Allison Williamsová (Get Out) v něm hraje Gemmu, geniální odbornici na robotiku v hračkářské firmě. Ta za pomoci umělé inteligence vyvine panenku M3GAN, která je jako živá a je naprogramovaná tak, aby dělala nejlepší společnost dětem a zároveň byla největším spojencem rodičů.

Když Gemmina sestra s manželem zahynou při autonehodě, vpadne do života Gemmy její osmiletá neteř Cady (Violet McGrawová), která bouračku přežila jen s pár škrábanci. Protože Gemma to s dětmi zoufale neumí a traumatizovaná Cady potřebuje nějaké povyražení a hlavně kamarády, stane se přímo ideálním testerem pro prototyp M3GAN. Tohle rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky.

Zpočátku se vše vyvíjí přímo skvěle – dívka se ve společnosti nové „kamarádky“ rychle zotaví a pro Gemmu je vědomí, že existuje bytost, která na ni dohlédne, bude jí radit a vychovávat, ideálním řešením. Bohužel, prototypy se vyznačují tím, že bývají technicky nedokonalé a leccos se u nich může zvrtnout. Zvlášť v případě M3GAN, která je v naplnění svého klíčového poslání, tedy v ochraně Cady, ochotná udělat cokoliv. Třeba jít přes mrtvoly. Horor bude k dispozici od 14. srpna na SkyShowtime.

Zdroj: Youtube

Lakers: Vzestup dynastie (HBO Max)

Drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj.

Producentem seriálu, natočeného podle knižní předlohy Jeffa Pearlmana s názvem Showtime: Magic, Kareem, Riley and the Los Angeles Lakers, je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku bouře). Druhou řadu seriálu sledujte od 13. srpna na HBO Max.

Zdroj: Youtube

The Afterparty (Apple TV+)

Afterparty po jednom srazu spolužáků ze střední školy skončí šokujícím úmrtím a všichni se stanou podezřelými. Vyšetřovatelka pak podezřelé jednoho po druhém vyzpovídá a během jejich vyprávění různých verzí večera odkryje možné motivy vraždy a odhalí strašlivou pravdu. Druhá řada kriminálního seriálu s prvky komedie je právě k vidění na Apple TV+.