Předchozí
1 z 6
Další

Scoop připomíná skandál v královské rodině před pěti letyZdroj: se svolením Netflixu

Rozhovor dekády (Scoop)

Netflix

Jedna z obřích nočních můr královské rodiny. Britský životopisný film vychází ze skutečných událostí z mediálního světa. Scenárista Peter Moffat, spoluautor ceněného seriálu Jedna noc, se v něm vydává za třemi redaktorkami BBC, kterým se podařil mistrovský kousek.

Přes všechny překážky získaly a odvysílaly šokující rozhovor s princem Andrewem, který – zaskočen otázkami - přiznal v nočním vysílání své kontakty s vlivným finančníkem a sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem. V roli moderátorky Emily Maitlisové uvidíme hvězdu série Akta X Gillian Andersonovou.

FalloutZdroj: se svolením Amazon Prime Video

Fallout

Amazon Prime Video

Seriálová adaptace úspěšné apokalyptické videohry. Lucy žije ve Vaultu přes tři dekády, a když se vydá za jeho hranice, zjišťuje, že 200 let po výbuchu atomových bomb svět rozhodně nevypadá tak, jak si představovala. Tvůrci seriálu, pod nímž je podepsaný i Jonathan Nolan, bratr slavného režiséra Počátku či Oppenheimera, vyprávějí také o členu Bratrstva oceli Maximovi a lovci odměn Goulovi. Ve svém pojetí plném cynismu nabízejí zejména efektní výpravu, kostýmy a akci. Všechny díly jsou k vidění od 11. dubna.

Dámská jízda poháněná erotickým románem (Diane Keatonová, Jane Fonda, Candice Bergenová a Mary Steenburgenová)Zdroj: se svolením Bioscopu

Dámský klub

iVysílání

Oddechová, ale chytrá podívaná pro dámy. Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství i záliba v knihách. Pravidelně se scházejí v „dámském knižním klubu“, kde je jednoho dne uchvátí erotický román Padesát odstínů šedi. Diane nedávno ovdověla, Vivian si muže užívá, ale závazkům se vyhýbá, Sharon se ani po dvou dekádách nedokáže smířit s rozvodem a Carolino manželství spěje rovněž mílovými kroky k finiši. Vášnivý svět knižního pana Graye probudí v ženách netušené touhy a představy. Vtipným hláškám dodává šmrnc a půvab i kvarteto herecké: Diane Keatonová, Jane Fonda, Candice Bergenová a Mary Steenburgenová.

Franklin s Michaelem DouglasemZdroj: se svolením Apple TV+

Franklin

Apple TV+

Muž s kuráží. To byl Benjamin Franklin, americký podnikatel a osvícený občan. V roce 2005 o něm vyšla kniha Stacy Schiffové A Great Improvisation, která se stala základem seriálu o jeho cestě během americké revoluce. V prosinci 1776 se Franklin, který se už proslavil svými experimenty s elektřinou, vydal na tajnou misi do Francie, aby získal podporu pro americkou nezávislost. Přestože mu bylo 70 let a neměl žádné diplomatické vzdělání, přesvědčil monarchii, aby podpořila americký experiment s demokracií. V titulní roli uvidíme Michaela Douglase.

Ripley, další adaptace vděčných románů Patricie HigsmithovéZdroj: se svolením Netflixu

Ripley

Netflix

Zákeřný Tom Ripley z románu geniální autorky detektivek Patricie Highsmithové se vrací. Vděčná postava amorálního outsidera, jenž založil svůj životní způsob a obživu na lžích a zločinech, ožila na plátně i obrazovce už několikrát. Ve filmu Anthonyho Minghelly Talentovaný pan Ripley jej hrál v 90. letech strhujícím způsobem Matt Damon. V pozoruhodné černobílé sérii na Netflixu ztvárňuje hlavní roli Andrew Scott. Žije v 60. letech v New Yorku a živí se podfuky. Když si ho najme zámožný muž s tím, aby odjel do Itálie a přiměl jeho potulného syna k návratu, vycítí Ripley svou životní šanci.

Příběh o princezně KagujeZdroj: se svolením kviff.tv

Příběh o princezně Kaguje

KVIFF.TV

Osud dívky z bambusu. Spoluzakladatel studia Ghibli (jež příští rok slaví čtyřicet let od svého zrodu) Isao Takahata ve svém posledním díle adaptoval klasický příběh o nebeské princezně, kterou jako svou dceru vychovává sběrač bambusu. Prostřednictvím křehkého vyprávění a poetické animace oslavuje krásu i smutek života. Asociace filmových kritiků v Los Angeles jej v roce 2014 ocenila za nejlepší animovaný film.