Předchozí
1 z 10
Další
Zdroj: Youtube

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (Netflix)

Deník / Průvodce rokem 2024Deník / Průvodce rokem 2024Zdroj: DeníkOd 19. dubna se můžete těšit na pokračování velkolepé ságy o Koře a válečnících, kteří přežili a chystají se obětovat všechno, postavit se po bok statečných obyvatel Veldtu a bránit kdysi mírumilovnou vesnici. V ní totiž našli nový domov ti, které boj proti Mateřskému světu připravil o střechu nad hlavou. V předvečer bitvy se válečníci musí vyrovnat s vlastní minulostí a odhalit, proč se vydali na válečnou stezku. Tváří v tvář hrozivé síle Impéria vznikají pevná přátelská pouta a rodí se noví hrdinové i legendy. Film Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně už je dostupný na Netflixu.

Herec Ondřej Kokorský.Zdroj: se svolením ČT

Dobré ráno, Brno! II (ČT)

Na obrazovku se vrací druhá řada oblíbeného seriálu z prostředí brněnské ČT. Praha Brnu nařizuje obnovit živé vysílání Dobrého rána. Plíhal v rekordním čase sežene celý štáb, nemá ho ale kdo režírovat. Mirek Kurš je po pádu z okna stále v kómatu. Radka za ním sice pravidelně dochází a láskyplně ho opečovává, nicméně Johanin otec stále vegetuje. A tak do Brna míří Václav Marhoul, který se právě nudí na chatě. Brněnská ranní show ale není pro každého a Plíhal musí hned další den řešit za Marhoula náhradu. Překvapivě se hlásí Vítek Šmarda. První díl bude k vidění 8. ledna na ČT1.

V popředí Václav Neužil a Adam Mišík.V popředí Václav Neužil a Adam Mišík.Zdroj: se svolením Voyo

Metoda Markovič: Hojer (Voyo)

Pocta legendárnímu kriminalistovi Markovičovi se 26. ledna představí na Voyo. Nová šestidílná série vypráví příběh dopadení a usvědčení jednoho z nejděsivějších sériových vrahů normalizačního Československa Ladislava Hojera detektivem Jiřím Markovičem. Do každého dílu je vložen i další z Markovičových uzavřených případů, které byly významné pro jeho kariéru elitního kriminalisty, a ukazují, jak se vyvíjela jeho specifická vyšetřovací metoda. Seriál byl premiérově uveden loni na podzim v hlavní soutěži mezinárodního festivalu Serial Killer, kde vyhrál hlavní cenu, což se předtím nepodařilo žádnému titulu z tuzemské produkce. Hrají Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík, David Prachař, Michal Isteník a další.

Zdroj: Youtube

Rod draka II (HBO Max)

Seriál natočený na motivy knihy Oheň a krev od spisovatele George R. R. Martina se odehrává 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny a vypráví příběh rodu Targaryenů vládnoucích Sedmi královstvím. Ještě před narozením syna šokoval král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupkyní trůnu. Jakmile se ale narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka… Osmidílná druhá řada bude mít premiéru v létě 2024 na HBO a bude k dispozici ke streamování na HBO Max.

Alžběta Ferencová a Jakub Štáfek.Zdroj: se svolením Nova

Policie Hvar (Nova)

Na dovolené se může stát cokoli. I zločin. Pro tyto případy je tu československá dvojice detektivů v podání Jakuba Štáfka a slovenské hvězdy Alžběty Ferencové v originální kriminálce s komediálním nádechem Policie Hvar, která na jaře diváky zavede na slunné pláže chorvatského ostrova. V dalších rolích se objeví například Bořek Slezáček nebo vycházející herecké hvězdy Tom Sean Pšenička a Leona Skleničková.

Zdroj: Youtube

Šógun (Disney+)

Desetidílná minisérie se odehrává v Japonsku roku 1600 na počátku občanské války, která poznamenala celé století. Lord Joši Toranaga bojuje o život poté, co se proti němu sjednotí jeho nepřátelé. Poblíž rybářské vesnice je však objevena ztroskotaná evropská loď a ukáže se, že její britský kormidelník John Blackthorne zná mnohá tajemství, která by Toranagovi mohla pomoci zvrátit rovnováhu moci a zároveň zničit obrovský vliv Blackthornových vlastních nepřátel – jezuitských kněží a portugalských obchodníků. Toranagovy a Blackthornovy osudy jsou neoddělitelně spjaty s jejich překladatelkou Toda Mariko, tajemnou křesťanskou šlechtičnou, poslední svého zneuctěného rodu. Zatímco Mariko slouží svému pánovi v této politicky nejisté době, musí se zároveň vyrovnat nejen se společností Blackthorna, ale i se svou oddaností víře, která ji zachránila, a svým závazkům vůči zesnulému otci.

Původní adaptaci slavného románu Jamese Clavella se chystá Disney+ vysílat od 27. února 2024.

Zdroj: Youtube

Malá velká liga (Prima)

Skvělý fotbalista a brilantní prvoligový trenér vinou svého chování vyfasuje podmínku a veřejně prospěšné práce na základní škole. Najít si cestu k netalentovaným malým fotbalistům se ukáže jako trest daleko větší, než se na první pohled mohlo zdát… To je životní výzva pro hlavního hrdinu v podání Marka Němce, na níž stojí příběh nového osmidílného seriálu Malá velká liga. Od pondělí 8. ledna ho uvede Prima v hlavním vysílacím čase, vždy po dvou dílech. Už nyní je seriál k vidění na streamu Prima+.

Zdroj: Youtube

Režim (HBO Max)

Kate Winsletová bude hvězdou minisérie The Regime odehrávající se během jednoho roku mezi zdmi paláce autoritářského režimu, jenž se začíná rozpadat. Britská herečka si v něm zahraje kancléřku fiktivní autoritářské evropské země. Premiéra je stanovena na 3. března, na českém HBO Max ji uvidíte o den později.

Zdroj: Youtube

Iveta 3 (Voyo)

Třináct let po odchodu od Ladislava Štaidla se svět Ivety Bartošové změnil k nepoznání. Její alba se neprodávají jako dřív, ale ona věří, že zase bude zpívat. Má za sebou neúspěšné manželství, ale věří, že ta pravá láska na ni stále čeká…

Na jaře se uzavře životopisná série Iveta režiséra a scenáristy Michala Samira, který k finále trilogie říká: „Vždycky jsem si myslel, že ze všech řad Ivety budou scénáře a příprava té třetí zdaleka nejjednodušší. V tomto období je vše dohledatelné, je tu nepřeberné množství videí, rozhovorů a záznamů. Ale opak byl pravdou. Dotýkáme se totiž toho nejkřehčího a nejkomplikovanějšího období, kterým si člověk může projít. Navíc většina veřejnosti má jasně ustanoveno, kdo je v tomto příběhu kladný, záporný a kdo za co může. I tentokrát ale přinášíme jiný úhel pohledu.“

Zdroj: se svolením HBO Max

Bílý lotos III (HBO Max)

Deník / Průvodce rokem 2024Deník / Průvodce rokem 2024Zdroj: DeníkNatáčení další řady úspěšného seriálu Bílý lotos sice loni zbrzdila stávka v Hollywoodu, jeho fanoušci se ale přece jen letos dočkají. „Bude ještě víc satirická a praštěná,“ tvrdí o třetí řadě pro HBO její duchovní otec Mike White. Minipříběhy hrdinů z různých sociálních i profesních vrstev a pohled na jejich chování během dovolené se po Havaji a Itálii přesune do Thajska. Propojí je mimo jiné východní náboženské motivy.