V pohádce, která bude mít premiéru v únoru příštího roku, se v hlavních rolích představí Martha Issová, Zuzana Bydžovská a Sabina Remundová.

„Po květnovém natáčení v Zuberci na Slovensku se štáb přesunul na hrad Zvíkov. Natáčení je plánováno průběžně až do konce září,“ uvedla producentka Ester Honysová. Na televizních obrazovkách by se pohádka měla poprvé objevit v příštím roce o Vánocích. Sedmero krkavců je příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky.

Pohádka podle mluvčí společnosti Magicbox Jany Šafářové vzniká v koprodukci se Slovenskem. Na podzim proto bude natáčení pokračovat v Tatrách. „Ale hrad Zvíkov, kde štáb pracuje nyní, bude patřit v pohádce mezi důležité lokality,“ uvedla.

Režisérka Alice Nellis naposledy připravovala film Andělé, který vznikal podle knihy Michala Viewegha Andělé všedního dne. Snímek, v němž hrají například Marián Labuda, Vladimír Javorský nebo Vojtěch Dyk, by se měl v kinech objevit letos na podzim. Nellis předtím režírovala filmy jako Revival, Perfect Days, Tajnosti nebo Výlet.