„Hlavním důvodem pokračování byl značný zájem diváků, mnohé opravdu chytil za srdce. Rodinný seriál, volně inspirovaný skutečnou záměnou dětí v porodnici, zaujal zpracováním daného tématu a svým pojetím, věrohodné emoce byly cítit z každého záběru. Děj skutečně nemohu prozrazovat, ale určitě bude znovu o čem vyprávět,“ uvedla vedoucí výroby seriálu Tereza Lacinová.

Sandra Flemrová, známá z legendární vánoční reklamy, se po bezmála 20 letech vrací na obrazovky. Opět propaguje Kofolu.
Holčička z legendární reklamy je po 20 letech zpět na obrazovkách

Diváci opět uvidí v hlavních rolích Sabinu Remundovou, Davida Novotného, Marka Adamczyka a Martu Dancingerovou. Tvůrci však pozvali i další herečky a herce. Do epizodních rolí byli obsazeni i Jana Kolesárová, Lucie Žáčková a Martin Písařík.

Hledání vhodného kostela

Autoři projektu si před natáčením prohlédli celou řadu kostelů. Vnitřní prostory libického chrámu je zaujaly natolik, že nakonec dostaly přednost před několika jinými. Ale exteriéry už nepatří do Libice, také díky bohatší zeleni v okolí se záběry natáčely v Soběhrdech na Benešovsku.

Vojtěch Dyk a Lana Vlady ve filmu Il boemo
Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo

„Ještě musím dodat, že do natáčení některých scén v kostele se zapojili i dětští herci Theo Schaefer a Viktor Sekanina. Oba kluci za ty dva roky docela povyrostli a narostly jim zuby, ale stále jsou skvělí,“ podotkla Tereza Lacinová.

Druhá série Kukaček by se měla na televizních obrazovkách objevit začátkem ledna roku 2023. Pravděpodobně vždy v pátek po osmé hodině večer. První sérii připomíná i kniha Kukačky s podtitulem Moje dítě není moje.