Britská média už začátkem tohoto roku uvedla, že londýnská Metropolitní policie vyšetřuje celkem tři obvinění vůči bývalé hvězdě seriálu "Dům z karet". Přestože britská policie nezveřejňuje jména podezřelých, je podle AP zřejmé, že počet obvinění se rozšířil.

Když se totiž novináři zeptali ve středu na Spaceyho, policie uvedla, že její detektivové obdrželi celkem pět obvinění ze sexuálního útoku a jedno obvinění z napadení vůči "neidentifikovanému" muži. 

Kevin Spacey
Na Kevina Spaceyho se hrnou další obvinění - podle štábu se choval jako predátor

K pěti těmto činům mělo dojít v Londýně v období od roku 1996 do roku 2008, šestý případ se údajně stal v západoanglickém městě Gloucester v roce 2013. 

Dvojnásobný držitel Oscara Kevin Spacey je obviňován ze sexuálních útoků a nevhodného chování řadou mužů od loňského roku, kdy jako první vystoupl americký herec Anthony Rapp, který o svém slavnějším kolegovi prohlásil, že se ho snažil dostat do postele v době, kdy bylo Rappovi teprve 14 a Spaceymu šestadvacet.

Po Rappově veřejném prohlášení se začalo Spaceyho chováním zabývat londýnské divadlo Old Vic, které tento herec jedenáct let (do roku 2015) umělecky vedl. V listopadu divadlo oznámilo, že obdrželo celkem 20 stížností na Spaceyho nevhodné chování, a vyzvalo 14 stěžovatelů, aby se obrátili na policii.

Spacey se loni v říjnu omluvil Rappovi za "hluboce nevhodné chování, k němuž došlo v opilosti", a později vydal prohlášení, že vyhledal blíže nespecifikovanou léčbu. 

Obvinění mělo za následek, že společnost Netflix, producent seriálu Dům z karet, ukončila jeho výrobu a přerušila se Spaceym spolupráci. Byl také vymazán z už hotového filmu režiséra Ridleyho Scotta Všechny prachy světa, kde ho nahradil hollywoodský veterán Christopher Plummer.

Kevina Spaceyho nahradí Christopher Plummer
Spaceyho nahradí v chystaném snímku Plummer. Scott film narychlo přetočí