Dobrý den, jsem vašim velkým fanouškem. Co se vám vybaví, když se řekne Zlín? Máte k našemu kraji nějaký zvláštní vztah, vzpomínky? Přeji pevné zdraví a osobní spokojenosti. :-) Matěj ze Zlína

Poslední moje vzpomínka je na loňský festival filmů pro děti a mládež, dostala jsem krásnou cenu a krásný aplaus. Jinak sem jezdíváme s rodinným divadlem, zlínské publikum je báječné, což se projevilo v tomto divadle, hráli jsme hru Na ústupu. Diváci stáli a byl to velmi silný zážitek.

Jaké lidské vlastnosti si nejvíce ceníte? A jakou roli jste nejraději ve své kariéře hrála. Eliška

Říká se často na čestnost, pravdomluvnost, odvahu, já potřebuji kromě těchto vlastností, ještě u lidí které mám ráda, vnímat smysl pro humor a toleranci. Všechny odpovědi na otázku nej nejsem schopna odpovědět, bilancovat budu později.

Srdečně Vás zdravím paní Janžurová. Doufám, že se Vám i p. Remundovi daří dobře a přeji hodně zdraví a štěstí. Máte chaloupku u Orlíka, jezdíte tam často? A jak se vám tam "žije" Děkuji Romana

Díky za přání a za pozdrav. Jezdíme tam pořád, teď zase s ohledem na vnoučata, která tam mají blízko les a malý bazének na zahradě a prostě venkovský ráj.

Který váš film považujete s odstupem času za divácky nejúspěšnější, který je takříkající největší hitovkou vaší filmové kariéry? curfew

Já se přiznám, že všechny odezvy nemám odvážené, ale někteří diváci preferují Petrolejové lampy a Morgianu, jiní zase třeba film Zítra to roztočíme, miláčku, další třeba Světáci, Svatba jako řemen nebo Schulhofovu sérii komedií. Myslím si, že jsem měla štěstí na dobré filmy, které se stále objevují v televizi a zůstávám živá herečka i před mladým publikem.

Iva Janžurová se proslavila především jako komediální herečka. Diváci si ji zapamatovali nejvíce z filmů Zítra to roztočíme, drahoušku nebo Marečku, podejte mi pero. V seriálech zazážila jako vrchní sestra Pěnkavová v Nemocnici na kraji města. Naposledy si ve filmu zahrála v komedii Vy nám taky, šéfe a v TV filmu Setkání v Praze, s vraždou.

Iva Janžurová si zahrála také v mnoha divadelních hrách, od roku 1988 je členkou činohry Národního divadla.

Za roli ve filmu Ene Bene si vysloužila oceneněí Nejlepší herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu v Soči v roce 2000. Je držitelkou Českého lva, Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie.

Zdroj: ČSFD